Хто каже ціну — перевізник чи місцева влада?

19:54, 7 травня 2015

Питання, яке стурбувало не лише львів’ян, але й юристів. Днями Кабінет Міністрів скасував право визначати місту й області тарифи на проїзд. Не стосується це лише залізничного транспорту. В інтернеті почали ширитись чутки про здорожчання проїзду вже з понеділка.

На початку тижня наробила галасу постанова Кабміну №240. Документ скасував державне і муніципальне регулювання тарифів на проїзд. У юридичному управлінні міської ради спантеличені. Адже ціну на проїзд у місті обговорюють з громадою, пізніше затверджують на виконкомі.

«Якби держава хотіла взагалі відмінити врегулювання тарифів, то, напевно, були би внесені зміни до відповідних законодавчих актів», — каже начальник міського юридичного управління Гелена Пайонкевич.

Та жодних змін до законів не прописали. В той час на сайті Міністерства економіки з’явилось пояснення: підвищувати тарифи мають право перевізники міжміських та приміських сполучень.

«Позиція Мінекономіки стосовно міст, що нібито міста позбавлені права встановлювати тарифи на перевезення, а це можуть робити перевізники за власним бажанням, керуючись якимись своїми уявленнями, — немає такого», — пояснює начальник міського юридичного управління Гелена Пайонкевич.

В Асоціації перевізників Львівщини запевняють: бедламу в автотранспортних підприємствах не буде. Бо якщо ціна буде висока — ніхто маршрутками не поїде.

«Навіть коли підприємство само встановлює тариф, воно рекомендовано має використовувати методику, яка діє на сьогодні. Тобто кожну цифру, яка буде поставлена, підведена в собівартість для визначення тарифу, можна буде перевірити», — розповідає голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка.

Ціну на міжміські перевезення зараз не підвищуватимуть, бо зробили це у квітні. А от у місті, вирогідно, більше платитимемо ще у травні. Виконком подав обрахунки перевізників на затвердження Антимонопольному комітету. 

«Проаналізувавши, Львівське територіальне відділення погодило, проте за умови, якщо перевізники будуть дотримуватися вимог методики щодо проведення обстеження пасажиропотоку та вимог договору щодо здійснення видачі проїзних квитків», — каже прес-секретар обласного відділення Антимонопольного комітету Тарас Антощак.

Після Антимонопольного комітету тариф мають затвердити ще на виконкомі. Йдеться про вартість проїзду у 4 гривні.