У п’ятницю, 6 травня, розпочала роботу конкурсна комісія для проведення конкурсного відбору кандидатів на посаду директора комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський палац мистецтв». Про це йдеться на сайті Львівської обласної ради.
Нагадаємо, згідно із законом Конкурсна комісія складається з дев'яти членів. До її складу повинні входити представники трудового колективу, громадських організацій у сфері культури відповідного функціонального спрямування та органу управління. Членами конкурсної комісії також можуть бути: незалежні фахівці у сфері культури, публічного або бізнес адміністрування; члени професійних, творчих спілок, об’єднань, асоціацій, організацій в галузях культури; члени міжнародних об’єднань, асоціацій, організацій в галузях культури.
За результатами жеребкування до складу конкурсної комісії увійшли представник Wiz-Art Ольга Райтер, мистецької ради «Діалог» Мар’яна Куземська-Данилюк та представник Спілки художників Микола Грималюк.
На посаду директора претендує 4 особи, зокрема і теперішній виконувач обов’язків директора Юрій Гнатковський. Вперше усі відомості про претендентів доступні усім зацікавленим та викладені у вільний доступ. ZAXID.NET вибрав найцікавіше про кожного із кандидатів.
Претенденти на посаду директора Палацу мистецтв
Доцент кафедри академічного живопису Львівської національної академії мистецтв України художник Ігор Гавришкевич добре відомий львів’янам як багаторічний директор Личаківського цвинтаря. Він народився у с. Липовець на Львівщині. Закінчив Львівську академію мистецтв (факультет художньої кераміки). Очолював музей заповідник «Личаківський цвинтар» з 1997 по 2012 рік. Вважає, що попередній досвід роботи «вселяє надію на здійснення позитивних змін у львівському Палаці мистецтв».
В.о. директора палацу Юрій Гнатковський очолює заклад з 2008 року. Він народився у 1975 року. Має дві вищі освіти: у Львівській політехніці він отримав фах інженера-будівельника, а у Львівський академії мистецтв – менеджера культури. «На цій посаді я пережив судові процеси, злети і падіння, будування взаємовідносин у колективі, із мистецьким середовищем, установами культури, громадськими організаціями, творчими особистостями, громадськими активістами. Знати проблематики та розуміти методи вирішення проблем – недостатньо. Необхідно врости у комунікаційний простір, мати розуміння тенденцій та потреб галузі, використати авторитет та довіру», - вважає Гнатковський. Також він зазначив, що «якби знайшлася гідна людина, яка б змогла очолити Палац мистецтв,.. я б з радістю передав їй свої обов’язки».
Ігор Ожиївський зараз є помічником-консультантом народного депутата України Ярослава Дубневича на платній основі, з 2008 року - начальник управління з питань внутрішньої політики ЛОДА. Претендент народився у 1958 році у Львові та закінчив ЛНУ. За фахом Ігор Ожиївський є радіофізиком. На посаді директора він планує впорядкувати «виставкову, культурно-освітню та мистецьку діяльність». Він наголосив, що має бажання «створити потужний центр мистецького життя Львова та західного регіону» Ігор Ожиївський претендує також і на посаду директора історичного музею.
Колишній завідувач відділу культури Новороздільської міськради Семен Козак народився у 1967 році в с. Романів на Львівщині. Закінчив Рівненський інститут культури (культосвітній працівник). Після ліквідації відділу культури Новороздільської міськради у 2006 році займався підприємницькою діяльністю. На жаль, Семен Козак не надав мотиваційного листа, тож про його плани на посаді наразі нічого не відомо.