Хто є найбагатшим із 90 мільйонерів Верховної Ради: пофракційний рейтинг

22:00, 14 травня 2016

Українці впевнені, що у Верховній Раді всі, як один, мільйонери. Проте їх офіційні декларації показали, що із 415 депутатів більше одного мільйона гривень в минулому році заробили "лише" 90 людей. А це лише кожен четвертий нардеп.

Про це повідомляє "Українські новини". В рейтингу представлені найбагатші депутати з кожної фракції в парламенті.

  1. "Блок Петра Порошенка"

Федір Негой

Серед депутатів провладної фракції більше інших задекларував Федір Негой. Він є засновником сільськогосподарського оптового ринку "Неочікуваний" в Херсонській області. Його дохід склав у 2015 році 44 мільйони гривень. У статутному капіталі підприємств у 58-річного політика ще 57 мільйонів гривень.  Займає четверту сходинку в загальному заліку депутатів за розмірами задекларованих в минулому році доходів.

 2. "Народний фронт"

Ігор Котвицький

Більшість своїх мільйонерів фракція делегувала в уряд. Найбагатший депутат в "Народному фронті" - Ігор Котвицький. У нього третє місце за рівнем доходу за 2015 рік у парламенті. 46-річний екс-віце-президент акціонерного товариства "Інвестор", голова наглядової ради банку "Базис" задекларував за минулий рік 66,8 мільйонів гривень. У депутата на рахунку 277 мільйонів гривень, понад 120 мільйонів гривень вкладено в 2015 році. Компанії "Інвестор" та "Базис" заснував нинішній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков ще на початку дев'яностих років.

3. "Самопоміч"

Андрій Журжій

Найбагатшим депутатом фракції є перший заступник голови парламентського комітету з питань митної та податкової політики Андрій Журжій. Він задекларував за 2015 рік дохід у розмірі 17,7 мільйонів гривень. Крім того, у 38-річного екс-керівника юридичного департаменту групи компаній Fozzy Group і президента групи компаній "Інвестиційні партнери" - понад 220 мільйонів гривень внесків до статутного капіталу компаній.

4. "Радикальна партія"

Сергій Рибалка

За рівнем річного доходу "головного радикала" Олега Ляшка зумів обійти його соратник Сергій Рибалка. 37-річний голова комітету Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності задекларував 9 мільйонів гривень доходів в 2015 році.

5. "Батьківщина"

Сергій Власенко

Серед депутатів фракції найбагатшим став 49-річний адвокат Сергій Власенко. Він є одним з найближчих соратників Юлії Тимошенко. У Раді восьмого скликання він - голова комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Його дохід у 2015 році склав 1,8 мільйона гривень.

6. "Опозиційний блок"

Вадим Новинський

Найбагатший депутат "Опозиційного блоку" став бізнесмен Вадим Новинський. Він посів друге місце в рейтингу парламентаріїв з найбільшим доходом.

52-річний Новинський є засновником і головою наглядової ради фінансово-промислової групи "Смарт-холдинг". Також він партнер олігарха Ріната Ахметова по компанії "Метінвест". У 2015 році він отримав 107,5 мільйонів гривень доходів.

7. "Відродження"

Віталій Хомутинник

 

Віталій Хомутинник зумів заробити в 2015 році не тільки більше за своїх безпосередніх колег по депутатській групі, але і більше за всіх інших парламентаріїв. Дохід його склав 166,8 мільйонів гривень.

39-річний політик поклав на банківський рахунок в минулому році 324 мільйони гривень. Загалом у банках він зберігає понад 350 мільйонів гривень, а розмір його внесків до статутного капіталу підприємств становить 16,4 мільйона.

8. "Воля народу"

Михайло Поплавський

У групі з найвищим відсотком мільйонерів найзаможнішим депутатом є "співаючий ректор" Михайло Поплавський. Він задекларував за 2015 рік 40,8 мільйонів гривень. Ще близько 14 мільйонів гривень ректора зберігає на банківських рахунках.

9. Позафракційні

Олександр Супруненко

Найвищий дохід серед депутатів, які не входять ні в одну з фракцій і груп Ради, задекларував 45-річний нардеп Олександр Супруненко, близький до Леоніда Черновецького. У 2015 році він заробив 23 мільйони гривень і став 15-м за рівнем річного доходу серед усіх депутатів парламенту.

У Супруненкп цінні папери вартістю 21 млн гривень, 104 млн гривень на банківських сетах і ще 100 мільйонів гривень внесків до статутного капіталу компаній.