Хто з «росіян» вижив у Львові

Львів’яни продовжують купувати речі російських брендів ширвжитку

17:15, 12 серпня 2015

Від часу, коли російським товарам оголосили бойкот, минуло вже більше року. Ми перестали приглядатися до шрифт-коду на шампунях, оскільки майже всюди, вони стали «виробництва ЄС». Нагадаємо, показовою стала реакція компанії Unilever, яка дуже швидко замінила на прилавках українських супермаркетів чай Lipton російського виробництва на виготовлений у Польщі. А згодом з’явились голландські «Снікерси» та польські жувальні гумки.

Львівський споживчий сайт «Закупи» з’ясував, що якщо українці перестали купувати «російські снікерси», то з російськими fashion-рітейлерами ситуація не змінилась - львів’яни продовжують купувати у російських компаній.

«Історично склалось, що часто російські одягові та взуттєві бренди прикидаються європейськими, а покупці їм вірять. І хоча обороти російських торговців одягу та взуття за останній рік скоротились (за даними Держстату, імпорт одягу та взуття з Росії за перші п’ять місяців зменшився на 40%), причиною цьому не стільки бойкот, скільки девальвація гривні та зубожіння українських покупців», - пише редактор сайту Ірина Смертига.

Щобільш, за інформацією «Закупів», у вересні до Львова прийде ще дві російські мережі - befree та Love Republic. Обидві марки належать російській компанії Melon Fashion Group. Під брендом befree компанія продає молодіжний одяг, під торговою маркою Love Republic – жіночий. Магазин befree у Львові стане сьомим в українській мережі бренду, Love Republic – чотирнадцятим. Магазини відкриють у новозбудованому ТРЦ «Форум Львів».

Oodji / OGGI

Названий на італійський манер бренд походить із Санкт-Петербургу, а управляє мережею магазинів одягу для дорослих та дітей російська компанія «Август». Попри те, що торгова марка потрапила до списку бойкотованих товарів, у Львові не лише не закрили жоден з магазинів Oodji, а й наприкінці вересня відкриють ще один – у ТРЦ «Форум Львів».

O’Stin

Єдиний магазин російської марки одягу в стилі casual, власником якої є компанія «Спортмастер», відкрився у Львові в 2010-му разом із ТРЦ King Cross Leopolis і досі працює, попри кризу та бойкот. Імовірно, причина такої стабільності – порівняно невисокі ціни.

Крім того мережа «Спортмастер» ще у серпні 2013 року відкрила магазин під однойменною назвою у ВАМі, що на Виговського. Схоже, згортати свою діяльність не планує.

ЦентрОбувь

Три роки тому – у серпні 2012-го – «ЦентрОбувь» відкрила у Львові одразу два магазини. Відтоді їхня кількість збільшилась до п’яти, останній відкрили у сихівському ВАМі торік. Мережа приваблює покупців доступними цінами, адже торгує переважно взуттям із шкірзамінника. крім того у Львові працює дочірній бренд компанії - Centro. Представлена лише одним магазином – у ТРЦ King Cross Leopolis. Якщо «ЦентрОбувь» розрахована на сімейні покупки, то магазини Centro орієнтовані на молодь.

Respect

Ще одна взуттєва компанія з Росії з 14-річною історією. Своє російське походження в Україні особливо не афішує. У вересні відкриється ще один магазин Respect у Львові – у ТРЦ «Форум».

Chester

Мабуть, єдина російська мережа, яка після бойкоту закрила один зі своїх магазинів у Львові – у King Cross Leopolis. Тим часом магазин Chester і далі працює в центрі міста, і, схоже, тікати звідти наразі не планує.

Kira Plastinina

Мережа одягу для молодих жінок, що належить доньці російського бізнесмена Сергія Пластініна. Як зазначив в коментарі виданню retail-community директор роздрібної мережі ТОВ «Кіра Пластініна Україна» Іван Пилюгаєв, обсяг продажів у мережі в гривневому еквіваленті виріс, але в одиницях скоротився. «На роздрібному ринку України працює чимало російських компаній, і якщо не робити на цьому акцент та привід для «поговорити» – то й проблеми не буде існувати», – прокоментував він ситуацію з бойкотом російських торгових мереж виданню.

Тим часом у вересні ще один магазин Kira Plastinina відкриється у ТРЦ «Форум Львів».

Kari

Мережу заснував у 2011 році російський бізнесмен Ігор Яковлєв, якому належить також мережа Ельдорадо у Росії. У самій компанії всіляко відхрещуються від свого російського походження. «Наш власник – компанія, зареєстрована у Греції. Ми не російська компанія, просто велика кількість магазинів мережі є в Росії і люди ототожнюють нас із нею», – заявив представник мережі онлайн-видання retail-community. У Львові магазин Kari відкрили у 2012-му, він працює й донині.

Sela

З двох магазинів Sela у Львові залишився один – на площі Міцкевича. Сама компанія продає свій одяг в Україні через партнерську мережу.