Хвора на рак львів'янка не може забрати власні гроші із "Дельта банку"

Вже два тижні жінка відкладає хіміотерапію, адже один сеанс коштує щонайменше 6 тис. грн

17:35, 1 квітня 2015

76-річна львів'янка вже кілька місяців намагається повернути власні кошти. У жінки діагностували рак на третій стадії, на лікування потрібно кількадесят тисяч гривень. До благодійників жінка не звертається. Просить лише повернути їй власні гроші.

Вони зависли у "Дельта банку", у якому ввели тимчасову адміністрацію. 

Збирати гроші у родині пані Ірeни почали ще кілька років тому, але не на її лікування. Раніше у правнучки жінки - 5-річної Лізи - виявили гемолітичну анемію.

"Вона дуже слабенька і часто втрачає свідомість. Її татові видалили селезінку. Тож хвороба у неї спадкова. Операцію можна робити лише після 12 років. А лікувати можливо лише у Франції. Але для цього потрібно приблизно 120 тис. євро", - розповіла пані Ірена.

Аби зібрати необхідну суму, сім'ї довелось продати квартиру. Але і цих грошей не вистачало, тож зібрану суму поклали на депозит у "Дельта Банк". Втім нещодавно заощадження терміново знадобились пані Ірeні. 

"Я потрапила в лікарню з високим тиском. І мені там поставили діагноз рак грудей. Терміново потрібно було робити операцію. Я прийшла у банк, щоб забрати гроші. Договір вже закінчився. Але там мені сказали, що депозит не віддадуть, бо грошей в них немає. Людям видавали по сто гривень на день", - розповіла жінка.

"Але я не могла щодня вистоювати черги. Після операції я знову прийшла, принесла довідки, але грошей мені не повернули", - додала вона.

3 березня у "Дельта банку" ввели тимчасову адміністрацію. Що буде із ним далі - невідомо щонайменше до першого червня. 

Що ж робити, якщо випадок екстрений, з'ясувати не так вже й просто. Зі всіх номерів, відповідає лише гаряча лінія. Втім, на жодне питання вони відповіді не дають. Радять звертатись письмово.   

Така ж ситуація із Фондом гарантування вкладів. За процедурою, вкладники можуть отримати свої заощадження у розмірі до двохсот тисяч гривень у банку, який визначить фонд. Таких, наразі, також немає. Тож працівники гарячої лінії радять пильнувати інформацію на сайті, а юристи - шукати зустрічі із тимчасовою адміністрацією.

Втім, і записатись на особистий прийом, як виявилось, не можливо. За номером телефону, вказаним на сайті, відповідають, що до 2 червня всі місця на особистий прийом із уповноваженою Фондом гарантування вкладів особою, заброньовані. Радять, дзвонити періодично на випадок, якщо місце звільниться. Також до тимчасової адміністрації банку порадили звернутись письмово. 

Однак часу на листування в пані Ірини мало - вже два тижні вона відкладає хіміотерапію, адже один сеанс коштує щонайменше 6 тис. грн.