Хворі на легеневу гіпертензію прийшли під ЛОДА сортувати пластикові кришечки

Таким чином волонтери вирішили привернути увагу депутатів та громадськості до проблем хворих на цю рідкісну недугу

19:04, 7 березня 2017

Хворі на легеневу гіпертензію та волонтери прийшли під стіни Львівської обласної ради сортувати пластикові кришки. Таким чином волонтери вирішили привернути увагу посадовців, депутатів та громадськості до проблем із недофінансування програми з закупівлі ліків для хворих на цю рідкісну недугу.

Допоки депутати збираються на сесію обласної ради, на вул. Винниченка взялись розбирати корки. Мовляв, сортовані, приймають дорожче. Волонтери збирають кришки від пластикових пляшок уже два роки, аби зібрати кошти на кисневі генератори для хворих. Вже здали близько 1,5 т корків. Однак, один кілограм коштує 10-15 грн. А щоб забезпечити всіх пацієнтів ліками, потрібно щонайменше 23 млн грн. Натомість, область виділила цього року менше 660 тис. грн. Аби покрити решту суми одними корками не обійдешся.

«Ми рахували таким чином, що якщо кожен п'ятий мешканець Львова здасть 5-літрову банку корків, то за ці кошти можна буде придбати одну упаковку препарату, який коштує близько 25 тис. грн», – каже волонтерка Уляна.

Крім волонтерів, тут хворі на легеневу гіпертензію. Кажуть, не знають, що робити далі. Адже обласну програму, яка забезпечувала їх ліками, скоротили. А кожен день їхнього життя коштує надто дорого.

«У когось на місяць іде 160 тис.грн, у когось – 60 тис. грн, а в когось - 40 тис. грн. Самотужки лікуватися неможливо», – каже Оксана, яка хворіє на легеневу гіпертензію.

Представники Асоціації легеневої гіпертензії кажуть, що порівняно з минулим роком, обласну програму скоротили у кілька разів. А хворих за рік побільшало у чотири рази.

«Ми отримали письмову відповідь. що залишки ліків є до березня 2017 р. Тобто пацієнти можуть залишитися без лікування і хто візьме відповідальність за їхнє життя? Адже в організмі відбуваються незворотні процеси без лікування», – каже представник Асоціації Андрій Гулей.

Чиновники ж кажуть: картина не така критична. Мовляв, ліків вистачить до червня. До кінця року чекають на дофінансування.

«Ми знаємо, що буде фінансування ще з державного бюджету цього року. Міністерство обіцяє таке фінансування, тому ми переконані в тому, що ми повністю цих пацієнтів забезпечимо. Принаймні, провести процедуру на очікувану суму ми можемо. А потім із тих надходжень, які будуть додаткові в бюджеті, як і кожного року, ми будемо дофінансовувати», – пояснила директорка обласного департаменту охорони здоров'я Ірина Микичак.

Також обласна рада звернулась до місцевих рад, аби ті долучились до співфінансування. А пацієнтів ще перевірять, адже не впевнені у достовірності всіх діагнозів. Представники ж Асоціації легеневої гіпертензії кажуть, попередньо вже отримали відповіді, що на фінансування з міських чи районних рад чекати не варто.