Хворий на ниркову недостатність ледь не помер під час мітингу під ЛОДА

14:59, 5 листопада 2015

Сьогодні, 5 листопада, під стінами Львівської ОДА зібралися на мітинг люди, які страждають на ниркову недостатність і залежні від гемодіалізу. За їхніми словами, апарати, які забезпечують очищення крові в Новояворівську, підроблені, а очисники води досі не сертифіковані.

Аби з’ясувати ситуацію і спробувати її вирішити, голова ЛОДА Олег Синютка запросив мітингарів до актового залу на 4-му поверсі адмінбудівлі.

Пану Андрію, який вже кілька років хворіє, по дорозі до залу стало погано, і він скотився сходами. Йому вчасно надали першу медичну допомогу та викликали «швидку». Втім, інші учасники з цього приводу обурювалися.

«От бачите, до чого доводять інвалідів першої групи? Замість того, аби вони лежали вдома та відпочивали, вони змушені ходити по цих мітингах, аби вижити», – розповів учасник мітингу Ігор.

Ціна питання – якісна техніка для гемодіалізу в Новояворівську. Тут у спеціальному центрі встановили машини німецької компанії B. Braun. Але хворі переконують – машини не оригінальні.

«Під виглядом B. Braun там йде підробка. Ось 4 червня СБУ Київської області викрила в селі Вишневому цех фірми B. Braun Medical Ukraine, де вони підробляли розхідні і клеїли свої наклейки, що начебто вони є виробником», – зазначила залежна від гемодіалізу Ірина Куцьо.

Неякісне обладнання для цих людей – смерть. Так само, як не профільтрована вода. А саме таку начебто подають фільтри апаратів, які донедавна навіть не були сертифіковані. Тобто півроку лікарня працювала без відповідних документів.

«Сертифікат на хімчоситку не є обов’язковим. При встановленні у відділенні є технічний паспорт, є технічні параметри, які відповідають тим даним, які потрібні для води», – зазначив директор департаменту охорони здоров'я ЛОДА Богдан Чечотка.

Хворі ж сертифікату не вірять. І користуватися апаратами відмовляються. Замість підроблених паратів B. Braun вимагають машини теж німецької фірми Fresenius.

«Наступного тижня ми зустрінемося з усіма фірмами, які можуть випускати ці апарати і розхідні матеріали. Я вважаю, що крім компанії Fresenius, мають бути присутні й інші, аби створювати здорову конкуренцію», – наголосив Олег Синютка.

До речі, у Львові ціна гемодіалізу є найнижчою в Україні. І це завдяки тому, що в місті немає монополіста на апарати гемодіалізу. Поки триває конфлікт, відділення гемодіалізу в Новояворівську – порожнє.

Нагадаємо, це вже далеко не перша акція протесту хворих на ниркову недостатність. З аналогічними вимогами вони протестували під ЛОДА 29 травня. Втім, 4 червня в Новояворівську на базі районної лікарні №1 таки відкрили відділення амбулаторного хронічного гемодіалізу з апаратами фірми B. Braun Medical Ukraine. Аналогічний пікет відбувся й 16 червня.