Ідеологи ПР рекомендують регіоналам, як правильно критикувати опозицію

13:34, 30 липня 2013

Раз на два дні департамент ідеологічного та комунікаційного забезпечення Партії регіонів розсилає депутатам однойменної фракції листи з оглядом ключових подій дня і тези, які депутатам рекомендують озвучувати в ЗМІ. Зокрема, у червневих тезах регіоналам пропонують критикувати опозицію.

Кілька таких листів, датованих 21 січня, 18 та 19 червня 2013 року, має у своєму розпорядженні Forbes.

За ідеологію в ПР відповідає окремий заступник глави партії Володимир Демидко. Він же керує департаментом ідеологічного та комунікаційного забезпечення. Регіонал контролює процес підготовки тез, які депутати повинні озвучувати у своїх публічних виступах. За словами Демидка, в департаменті працює до 10 осіб. Інструкції департаменту лаконічні – декілька аркушів формату А4. Висилають їх у двох варіантах: російською та українською мовами. На першому аркуші – важливі теми дня.

У січневих тезах головний наголос пропонували робити на рейтинги. У числі ключових досягнень влади –  137-е місце в рейтингу Світового банку за легкістю ведення бізнесу та 73-е – у рейтингу Всесвітнього економічного форуму.

У червні головним козирем партії повинна була стати «соціалка». Правда, досягнення уряду в цьому напрямку були скромними – зниження офіційного рівня безробіття на 0,1% і чемпіонат Європи з баскетболу, який Україна буде приймати тільки в 2015 році.

У січні одним з ключових подій було святкування Дня Соборності України. Але замість того щоб викладати власне бачення об'єднавчих процесів, членам ПР пропонували критикувати опозицію: «Опозиційні ретрогради ніяк не зрозуміють, що країна розвивається і йде вперед. Гасла 90-х років неактуальні. Пора шукати ефективні рішення для зняття наболілих проблем. ПР шукає і пропонує такі рішення».

Політичних опонентів ідеологи ПР не просто критикують, а й радять однопартійцям, як ефективно зіштовхувати їх лобами. У тезах за 19 червня нардепам від ПР пропонували зробити наголос на те, що лідери трьох партій – УДАРу, «Свободи» і «Батьківщини» – вкотре провалили «іспит на демократію». Конкретно: не змогли домовитися про спільний візит до президента Віктора Януковича. «До політичних радикалів з ВО «Свобода» питань немає, вся їх діяльність спрямована на дестабілізацію ситуації в країні. Але Кличко раніше розглядався як цілком респектабельний кандидат, тому несподіваний пірует, який об'єднав відомого боксера з Олегом Тягнибоком ще відгукнеться на рейтингових позиціях УДАРу в майбутньому», – йдеться в листі.

Головне, про що пропонували не забувати партійцям, – у тераріумі «друзів» з'явилися нові тріщини, а внутрішня боротьба загострилася. Під кожним з цих слів Демидко готовий підписатися і зараз: «Це не наша оцінка, а оцінка політологів. Загальновизнаний факт, що такої слабкої опозиції в Україні не було, і ми з цим теж згодні».

Тези за 19 червня