Організація об'єднаних націй навряд чи погодиться створити на території України світовий продовольчий резерв для зберігання зерна. Таку думку висловив економіст Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Консепсьон Кальпе у коментарі агентству Bloomberg.
"Ідея збереження запасів у вигляді великого світового резерву не отримала значної підтримки у представників Великої двадцятки. Окрім того, це дуже дорого. Я не вважаю, що ООН або будь-яка інша організація погодиться витрачати великі кошти на такий великий резерв", - сказав він.
Як зазначає видання, Україна запропонувала створити світовий резерв зерна, яким керувала би ООН із правом втручатися у діяльність зернових ринків держав.
"Це забезпечить стабільність світових цін на зерно, а також гарантуватиме продовольчу безпеку населення в світі", - цитує агентство заяву української влади, опубліковану в "Урядовому кур'єрі".
Резерв мав би уміщувати від 10 млн. до 12 млн. т зерна. За його допомогою планували здійснювати регулювання світових цін на зерно шляхом коригування ринку в періоди низьких обсягів експорту.
Міністри сільського господарства країн Великої двадцятки у червні домовилися вивчити можливість створення надзвичайних резервів продовольства у країнах, населенню яких бракує харчів. Про створення світового резерву домовленостей не було.