Індія зупинила експорт вакцини AstraZeneca через внутрішній попит

Уряд Індії розширив кампанію з вакцинації власного населення

07:53, 25 березня 2021

Індія призупинила експорт вакцини від коронавірусу AstraZeneca, виробленої Індійським інститутом сироватки (Serum Institute of India), щоб задовольнити попит на внутрішньому ринку. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела.

Згідно з даними Міністерства закордонних справ Індії, з четверга, 25 березня, поставки вакцини від Covid-19 за кордон призупинені, оскільки країна зіткнулася з новим сплеском захворюваності і має намір розширити кампанію з вакцинації населення.

«Все інше відійшло на другий план, щонайменше на певний час», – сказало одне з джерел.

Уряд Індії дозволив з 1 квітня вакцинацію всіх жителів країни старше 45 років. Влада для цих цілей замовила у Serum Institute of India близько 141 млн доз.

«Ніякого експорту, нічого доти, поки ситуація в Індії не стабілізується. Уряд не буде ризикувати, коли так багато людей потребують вакцинації в Індії», – додав співрозмовник агентства.

Цей крок також вплине на поставки вакцини в рамках міжнародної ініціативи COVAX, підтримуваної Всесвітньою організацією охорони здоров’я. На даний момент COVAX отримав 17,7 млн доз вакцини AstraZeneca від Serum Institute of India.

За даними агентства, індійський виробник вже затримав поставки препарату AstraZeneca в Бразилію, Велику Британію, Марокко і Саудівську Аравію.

Водночас, в ЮНІСЕФ не одразу, але прокоментували вказану інформацію. Там заявили, що Індія, скоріш за все, затримає поставки вакцини, заплановані на березень та квітень. Проте у Фонді зазначили, що ведуть перемовини із урядом Індії щодо забезпечення найшвидшої доставки вакцини.

У межах цієї ініціативи було законтрактовано 1,1 млрд доз від AstraZeneca і Novavax.

За час пандемії в Індії зареєстрували майже 12 млн випадків коронавірусу, що є третім показником за кількістю заражень серед країн світу. Наразі право на вакцинацію в Індії мають люди похилого віку та громадяни старше 45 років із супутніми захворюваннями. На початку кампанії у січні першочергове право на щеплення мали медпрацівники. За останніми даними, було введено більше 51 млн доз, із яких 47 мільйонів – вакцина AstraZeneca. Уряд очікує від виробника ще 141 млн доз.

Зазначимо, що Україна використовує для вакцинації населення вакцину CoviShield від компанії AstraZeneca, вироблену в Індії. У лютому уряд отримав 500 тис. доз вакцини від коронавірусу. Всього Україна законтрактувала 1,5 млн доз вакцини.

У рамках ініціативи COVAX Україні обіцяли надати от 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca. Прогнозувалось, що Київ зможе отримати вказані дози у перше півріччя 2021 року.