Падіння ВВП в Україні за підсумками поточного року може становити 12%, а інфляція залишиться високою і становитиме 18%. Таку думку висловив директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський сьогодні, 23 березня, під час прес-конференції.
Як інформує ТСН , за його словами, це свідчення тенденцій, які зараз є у світі.
"Падіння ВВП призводить до певного скорочення інфляції, і навіть до дефляції, а з іншого боку - в Україні складніша ситуація, коли інфляція продовжує залишатися однією з основних проблем для української економіки", - пояснив експерт.
Він зазначив, що перед українськими політиками стоїть завдання перегляду бюджету.
"І тут існує ключове питання. Якщо ми будемо його переглядати, то що буде детермінантою такого перегляду? Ми повинні говорити про реалістичнішу оцінку доходів бюджету", - сказав Бураковський.
На його думку, Україна має обмежені можливості для фіскальної лібералізації, і це найбільше впливатиме на розроблення економічної політики.
Держбюджет на 2009 рік розраховано, виходячи з таких прогнозних макропоказників: зростання ВВП - 0,4%, номінальний ВВП - 1,062 трлн. грн., інфляція - 9,5%, індекс цін виробників - 12%.
Нещодавно прем`єр Юлія Тимошенко декілька разів заявила, що допускає внесення змін до Державного бюджету на 2009 рік у травні.
10 березня у представництві МВФ в Україні з посиланням на керівника місії МВФ Джейлу Пазарбазіолу повідомили, що МВФ почав перегляд прогнозу макропоказників України на 2009 рік. На сьогодні прогноз МВФ передбачає спад ВВП України 2009 року на рівні 6%.
Світовий банк прогнозує зниження ВВП в Україні на 4%.
Зростання реального ВВП України 2008 року, порівняно з 2007 роком, становило 2,1%, тим часом цьому зростання ВВП 2007 року, порівняно з 2006 роком, становило 7,6%.
Інфляція 2008 року становила близько 22,3%.