Інформаційна війна проти «Галпідшипника»

Кому потрібно заплямувати імідж лідера ринку звинуваченнями у допомозі сепаратистам?

18:15, 15 лютого 2016

Упродовж кількох останніх місяців в українських ЗМІ з’явилася низка публікацій та сюжетів, в яких львівську фірму «Торговий дім «Галпідшипник», одного з лідерів українського ринку промислових підшипників, звинувачують у причетності до фінансування сепаратистів на Донбасі.

Автори статей та телевізійних сюжетів посилаються на матеріали розслідування СБУ, однак роблять необґрунтовані та поспішні висновки, не вивчивши детально всі нюанси справи, що в умовах інформаційної війни неприпустимо, адже одна з головних цілей інформаційної війни проти України, яку веде Росія, полягає у тому, щоби посіяти розбрат і недовіру серед українців.

***

У листопаді 2015 року група працівників СБУ з Харкова завітала до головного офісу у Львові і влаштувала там обшук та виїмку техніки. Суд у Харкові дав дозвіл на обшук в рамках кримінального провадження, про яке львівській компанії не було відомо і до якого вона не мала стосунку.

«Харківське СБУ влаштувало нам в офісі маски-шоу, також вилучили техніку. Потім у всіх філіях «Галпідшипника» СБУ проводили допити. Але це нічим не закінчилося – не знайшли нічого, а нам нічого так і не інкримінували» -- розповідає директор «Галпідшипника» Олександр Тільман. За кілька днів суд у Харкові заарештував вилучену техніку.

Щоправда, тоді вже стало відомо, що причиною негараздів львівських бізнесменів стала фірма «Галпідшипник МТС», створена в Донецьку минулого року і зареєстрована органами влади «ДНР». Цілком можливо, що подібність у назві зіграла вирішальну роль, однак достеменно це невідомо.

За словами Тільмана, його фірма мала філіал у Донецьку з початку 2000-х і до літа 2014 року, коли  активні бойові дії перемістилися з-під Слов’янська до Донецька. Тоді зі складу вдалося вивезти невелику частину товару, а основна його частина, офіс та земля – залишились на окупованій території.

«Відповідно, з того часу будь-який контроль за діяльністю чи можливість управління філією були відсутні. «Галпідшипник МТС» не має жодного стосунку до нашої фірми і хто там що продає, ми не знаємо. Ніяких переміщень матеріальних цінностей через розмежування не відбувалося взагалі після активізації бойових дій влітку 2014 року», – стверджує директор львівського «Галпідшипника». За його словами, така доля спіткала філії багатьох українських компаній. Зараз триває процес перереєстрації донецької філії фірми, до якої ніхто із українських силовиків не має жодних претензій.

Твердження у ЗМІ про те, що «Галпідшипник» міг постачати якісь запчастини до техніки сепаратистів, позбавлені будь-якого здорового глузду, оскільки фірма ніколи за понад 20-річну історію не займалася поставками продукції подвійного призначення, підкреслює Олександр Тільман. За його словами, імпорт таких запчастин потребує відповідних ліцензій і перебуває під суворим державним контролем. Чому ніхто з авторів публікацій, в яких намагалися очорнити компанію, навіть цим не поцікавився, для нього залишається загадкою.

«За 24 роки існування фірми ми не продали і не мали на складі ні одного продукту подвійного призначення. Для цього потрібні окремі дозволи від державних структур, яких ми не маємо. Ми постачаємо підшипники для промисловості  та сільського господарства. Це металургія, переробна промисловість, порти, підприємства машинобудування. Ми уже кілька років не ввозимо продукції з Росії і взагалі не торгуємо деталями до вантажівок. А в ЗМІ говорять про якісь БТРи, навіть не поцікавившись нашою номенклатурою. Крім того, ми не виробляємо підшипники а тільки їх імпортуємо», – підкреслив бізнесмен.

З огляду на це, звинувачення у сприянні сепаратистам є маніпуляцією фактами та спробами видати бажане за дійсне, вважає керівник «Галпідшипника». Підтвердженням цього є ще і той факт, що наприкінці минулого року той же Київський районний суд Харкова за клопотанням прокуратури закрив провадження проти засновника «Галпідшипник МТС» Ігоря Журавля, який, як випливає з матеріалів суду, сам повідомив правоохоронні органи про незаконну діяльність на території окупованих районів  Донецької області та визнав свою провину. На підставі цього він був звільнений від відповідальності рішенням суду. Тоді ж суд прийняв ухвалу про повернення всієї арештованої техніки львівській компанії.

«На телебаченні демонструють кадри з Google maps з фотографіями нашого донецького офісу, де видно рекламу та вивіски, однак це зйомки ще 2011 року. 2014 року під час одного з обстрілів на подвір’я і на дах офісу впало кілька мін, тоді ж гасили пожежу – зараз це виглядає зовсім по-іншому», – розповідає Олександр Тільман.

Фото донецької філії «Галпідшипника» у 2011 році

Фото тієї ж будівлі у Донецьку у 2016 році

Як зазначає бізнесмен, ці звинувачення та маніпуляції ще більше образливі для фірми зважаючи на те, що «Галпідшипник» є одним із лідерів зі сплати податків у Львові, а отже має вагомий внесок у наповнення державного і місцевих бюджетів. Крім того, фірма постійно допомагає українським військовим, які виконують завдання у зоні АТО.

 «Ми постійно допомагаємо нашим військовим. Про це свідчать і численні грамоти від керівництва військових частин та волонтерських організацій. Йдеться про допомогу на сотні тисяч гривень», – наголосив Олександр Тільман.

Бізнесмен вважає, що галас довкола компанії має радше економічне підґрунтя. На його думку, хтось намагається перешкодити роботі «Галпідшипника», який за 24 роки став одним із лідерів на ринку України.

Публікація підготовлена прес-службою компанії «Торговий дім «Галпідшипник»