10 вересня з 10:00 до 14:00 пройшла онлайн-конференція «Інновації тіловиховання», організована міжнародним благодійним фондом Parimatch Foundation у партнерстві з Інститутом модернізації змісту освіти. «Кожне покоління має свої характерні риси, а отже потреби. Щоб заохотити сучасних дітей до будь-якого заняття, потрібно враховувати їхні особливості та говорити з ними однією мовою. Тут необхідно підключати винахідливість і постійно експериментувати, навіть якщо йдеться про звичні уроки фізичної культури», – зазначив на початку конференції Євген Баженков, в. о. керівника Інституту модернізації змісту освіти.
Під час івенту виступали експерти зі спорту, заслужені вчителі України та професійні тренери. Наприклад, Дмитро Пономаренко, тренер професійних спортсменів, розповів, чи потрібні нормативи на уроках фізкультури. Ліана Копилова, заслужена вчителька України, поділилася лайфхаками, завдяки яким вона мотивує дітей займатися фізичною активністю. Виступи всіх спікерів, а їх було 12, модерував Роман Греба, президент Української федерації учнівського спорту.
На конференцію зареєструвалися 5707 осіб майже з усіх регіонів України! Це важливий крок на шляху до якісних уроків фізичної культури у школах, який ви вже зробили.
«Ми готові організовувати більше заходів такого рівня, щоб дати можливість кожному українцю й українці змінити майбутнє наших дітей і дорослих на краще. Дякую за те, що були та залишаєтеся з нами на шляху до глобальних реформацій в Україні», – Катерина Білоруська, президент міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation.
Після зустрічі стало зрозуміло, що уроки фізичної культури у школах вимагають інновацій, особливо тих, які стосуються нових технологій. Анна Домніч, викладачка Новопечерської школи і керівниця студії мажорет-спорту Lucky Dance, розповіла про вплив популярних соцмереж на бажання дітей займатися фізичною активністю. Її руханки збирають мільйони переглядів у TikTok, до спортивних челенджей підключаються діти зі всієї України, а віральні відео з ентузіазмом підхоплюють вітчизняні зірки.
Основне завдання предмета фізичної культури зараз – це наздогнати розвиток технологій та культурних трендів. «Змінити сумну статистику – покликання шкільної фізкультури, яка повинна спонукати розвиток культури активності, тренувань і руху», – Роман Греба, президент Української федерації учнівського спорту.
Всі відео з виступів спікерів скоро можна буде знайти на сторінці Parimatch Foundation у Facebook і на каналі YouTube. На слова наших доповідачів ви зможете посилатися у власних матеріалах, тому не загубіть запис трансляції.