Іноземні волонтери заявляють, що у вояків на передовій немає аптечок

18:38, 29 липня 2015

Іноземні волонтери впевнені, що українських вояків у зоні АТО не вчать надавати першої медичної допомоги на полі бою і не забезпечують необхідними для цього медикаментами. А Міністерство оборони поміж тим звітує, що 100% військових, які зараз на передовій, мають аптечки. Про це волонтери заявили сьогодні, 29 липня, під час міжнародної конференції реабілітологів у Львівському військовому госпіталі.

Десантник Сергій Калітюк із Дніпропетровська отримав поранення рік тому під Красним Лиманом. Каже, якби не санінструктор, який у цей момент був поруч, то б не вижив, бо те, що мав зі собою не повертається язик назвати аптечкою.

«Буторфанол – це знеболювальне, плюс ІПП – індивідуальна перев'язувальна аптечка 54-го року. Ось такі у нас аптечки і джгут перев'язувальний на руку. І все. Що боєць може сам собі зробити? Мені пощастило, мене витягнули, тому що з моїми пораненнями багато хто просто не виживав. В мене чотири кульових поранення внутрішніх, плюс п'яте в голову», – розповів військовий.

Іноземні волонтери б'ють на сполох. Кажуть, вже привезли на Схід втричі більше аптечок, аніж видало українське Міноборони.

«Ми знаємо, що в них немає аптечок, бо таки немає. Фізично бачимо своїми очима, не лише по телефоні, чи збираємо, як Міністерство оборони, якісь чек-лісти чи галочку ставлять, що нібито передали аптечки», – заявляє директор гуманітарних ініціатив «Світового конгресу Українців» Уляна Супрун.

А от в Міністерстві твердять, 100% вояків, які зараз на передовій, мають обов'язкові меднабори. І навіть більше, аніж треба.

«Волонтерам більше скаржаться на відсутність аптечок, тому що хочеться мати ще одну аптечку. Є така проблема. Ми зіткнулися на початку, що бійці дуже часто їх відсилали додому в посилках. Ми доставляємо аптечки, які комплектуються як вітчизняними препаратами, так і найкращими імпортними зразками», – запевнив помічник Міністра оборони з медичного напрямку Всеволод Стеблюк.

Керівник «Благодійного фонду 24» Ірина Вовк розповідає, що з передової постійно замовляють аптечки, бо те, що видає держава, навряд чи врятує.

«Аптечки просять завжди. Інколи навіть якщо вони розуміють, що ми не можемо скласти аптечку на цілий батальйон, бо хороша коштує 450-500 гривень, така натівського зразка. То вони просто Цеалокси просять, або хоча би цей ізраїльський перев’язочний пакет», – запевнила керівник «Благодійного фонду 24» Ірина Вовк.