INSO-Львів представить українську музику з різних боків залізної завіси

15:09, 12 листопада 2020

У суботу, 14 листопада, у Львівській національній філармонії оркестр INSO-Львів презентує проект «Імпульс», яким продовжує досліджувати й показувати через музику вплив постаті Андрея Шептицького на українську культуру.

У програмі прозвучать твори Антіна Рудницького (Ukrainian Spring Song), Андрія Гнатишина (Українська сюїта) та Василя Барвінського (Концерт для фортепіано).

У програмі об'єднаються твори двох композиторів та двох ключових для музичної історії Львова особистостей — Василя Барвінського та Антіна Рудницького. І хоча доля їх обох пов'язана зі Львовом, вона склалася дуже по-різному. Василь Барвінський був засуджений та засланий до мордовських таборів; Антін Рудницький деякий час працював у Харкові та

Києві, потім повернувся до Львова, а згодом, безпосередньо перед Другою Світовою війною, емігрував до США. Барвінський і Рудницький разом були серед засновників славнозвісного СУПРОМу (Союзу Українських Професійних Музик), до того ж, Барвінський був одним з вчителів Рудницького із гармонії.

У 1937 році Андрей Шептицький запропонував Антіну Рудницькому та видатній оперній співачці Марії Сокіл-Рудницькій (дружині композитора) здійснити благодійне концертне турне до США, після другого американського турне у 1938 р. пара вже не мала можливості повернутися на батьківщину через війну.

Таким чином, твори, що прозвучать, представляють два різні погляди на українську музику – два погляди по два різні боки залізної завіси – погляди двох неповторних, яскравих творчих особистостей, які жили й творили у XX столітті.

Партію фортепіано виконає Катерина Тітова, дириґент – Ярослав Шемет.

Катерина Тітова є відомою українською піаністкою, лауреаткою міжнародних конкурсів. З 2001 року Катерина мешкає в Німеччині, де навчалась в музичних академіях Мюнстера та Дрездена. Піаністка активно гастролює в США та Європі, співпрацювала з Нідерландським симфонічним оркестром, оркестром Празької філармонії, Віденським камерним оркестром та іншими.

Дебютний диск Катерини Тітової з творами Рахманінова видала «Sony Classical».

Ярослав Шемет – головний диригент Coloratura Opera Lab та Coloratura Opera Fest, перший гостьовий диригент Neue Philharmonie Hamburg, головний диригент академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» Львівської національної філармонії, лектор та викладач Познанської академії музики, засновник таких оркестрів як Musique Moderne та Polish Symphony Orhcestra.

Він заснував свій перший оркестр і дебютував як диригент у віці 13 років.

Співпрацював з такими солістами як Франческа Дего (Deutsche Gramophone soloist, Італія) чи Ларс Даніельссон (Швеція).