Інтеграція в ЄС - це стимул для реформ, - Клюєв

21:40, 16 вересня 2011

Інтеграція України з країнами Європейського Союзу - це не тільки основний політичний вектор країни, це, перш за все, стимул для України для проведення серйозних економічних і структурних реформ.

Про це повідомив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв сьогодні під час виступу під час 8-ї Ялтинської щорічної зустрічі «Україна і світ: спільні виклики, спільне майбутнє».

«Ми вивчали й вивчаємо досвід наших колег, які недавно стали членами ЄС. Ми звернули увагу, що коли вони готувалися до вступу в Євросоюз, дуже серйозно почали просуватися реформи в цих країнах, почала серйозно розвиватися економіка. І ми поставили собі питання: чому ми не можемо зробити те ж саме? Тому минулого року був прийнятий Закон України «Про основи внутрішньої і зовнішньої політики», в якому було чітко визначено наш зовнішньополітичний вектор. Це - інтеграція з країнами ЄС», - підкреслив Андрій Клюєв.

Він процитував слова Президента Ізраїлю Шимона Переса, який виступав раніше на форумі, про те, що всі наші країни перебувають в одному великому човні, на одному великому кораблі: «Просто у кожної країни є своя каюта. І якщо в Україні будуть якісь безлади, якщо нашу каюту штормитиме, то ми почнемо розгойдувати весь човен. Європейському Союзу Україна потрібна економічно розвиненою і стабільною країною».

Андрій Клюєв заявив, що Україна знаходиться на шляху до Євросоюзу. «Я сподіваюся, що ми відкриємо двері між нашими каютами вже цього року», - цитує чиновника його прес-служба.

За його словами, у ці дні експерти України і Євросоюзу в Брюсселі ведуть переговори щодо підписання угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі. Андрій Клюєв висловив сподівання, що вже до середини грудня основні документи будуть підготовлені до підписання.

Перший віце-прем'єр-міністр зазначив, що за останні десять років товарообіг між Україною та країнами ЄС збільшився втричі. Він нагадав, що 75% прямих іноземних інвестицій приходять в Україну з ЄС.

У той же час, за словами урядовця, товарообіг України з країнами СНД перевищує товарообіг з Європою, а тому Україна також зацікавлена ​​у налагодженні ефективної співпраці з країнами Співдружності Незалежних Держав.

Андрій Клюєв повідомив, що за даними останніх соціологічних досліджень дві третини громадян України підтримують європейські прагнення країни. Перший віце-прем'єр закликав колег з Євросоюзу, щоб вони також з відкритим серцем і душею рухалися назустріч Україні.