Інтеграція до Європейського союзу означатиме для України втрату суверенітету. Таку думку висловив народний депутат від фракції Партія регіонів Микола Левченко в ефірі "Ера-FM".
"Свобода", "Батьківщина" і УДАР декларують інтеграцію в Європу. Що таке інтеграція в Європу? Це сьогодні добровільно відмовитися від частини суверенітету. Це підкорятися Німеччині. Це завтра ми опинимось у ролі Греції – наш бюджет буде узгоджувати Євросоюз. Ми будемо залежати від однієї великої держави – Німеччини, яка править у Євросоюзі", - сказав Левченко.
За його словами, націоналісти мають виступати проти інтеграційних процесів.
"Коли націоналісти приходили до влади, то вони у першу чергу виходили з міжнародних організацій. А ви сьогодні тягнете Україну у кабальні договори Євросоюзу. Ви не справжні націоналісти. Ви просто використовуєте цю карту, щоб отримати голоси виборців", - зазначив Левченко.
"Треба бути дуже акуратним, перш ніж про щось домовлятися чи то з Митним союзом, чи то з Європейським союзом", - додав Левченко.
Нагадаємо, у Греції відбулися акції протестів на знак протесту проти нових заходів бюджетної економії, на яких наполягають міжнародні організації-кредитори Греції.
З травня 2010 року міжнародні кредитори Греції – країни єврозони і Міжнародний валютний фонд – відкрили Афінам дві кредитні лінії на загальну суму 240 млрд євро (110 млрд і 130 млрд євро). Натомість Греція зобов'язалася провести масштабне скорочення держвидатків і реформувати економіку, проте реформи постійно гальмуються через відсутність національного політичного консенсусу.
Бюджет Греції на 2013 рік передбачає скорочення витрат, щоб домогтися первинного профіциту вперше за багато років, тим не менше економіка країни в наступному році продовжить перебувати в рецесії шостий рік поспіль.
За неофіційними даними, бюджет передбачає первинний профіцит в 1,1% ВВП при скороченні ВВП на 3,8-4,0% в 2013 році. У 2012 році первинний дефіцит (без урахування витрат на обслуговування боргу), як очікується, перевищить цільовий 1% ВВП (прогноз МВФ за даним показником – 1,5% ВВП).