Інтерес до україномовної літератури набагато вищий в Росії, аніж до російськомовної - в Україні, - Дмитро Стус

11:30, 9 листопада 2007

"Наша проза сьогодні де-факто любительська. Це не проблема автора, а проблема книгоіндустрії, яка нараховує 350 книгарень на всю Україну. Окрім цього, за роки незалежності ми втратили інститут критики", - заявив вчора, 8 листопада, на своєму творчому вечорі у Львові критик, видавець, письменник, лауреат Шевченківської премії Дмитро Стус.

"Не зважаючи на це, інтерес до україномовної літератури набагато вищий в Росії, аніж до російськомовної літератури в Україні. В російській літературі - брак ідей. У них книга стала товаром. І якщо колись говорили, що книжка - продукт духовності, то тепер - товар. Врешті не праві ні ті, ні інші", - запевнив він.

"За 15 років ми відвикли купувати книги. Звикли, що нам дарують книжки місцевих авторів, які пишуть про те, що ми знаємо. 15 років бездіяльності в книгоіндустрії… Якщо не буде муніципальних книгарень, складів книг у кожному місті, зняття різних податків на українську книгу - нічого не буде. І попса потрібна для розвиненої літератури. Люди повинні хотіти читати: замість пляшки горілки в місяць купити книгу", - додав Дмитро Стус.