Інтереси «Роснефти» щодо «палива Курченка» відстоюють представники влади у Мін’юсті, - Чорновол

17:20, 27 жовтня 2015

На момент підписання договору для захисту інтересів «Роснефти» ціла низка потужних юристів і партнерів української юридичної фірми «Арцингер» працювали на ключових посадах в органах влади. Про це у своєму блозі на «Українській правді» написала народний депутат фракції «Народний фронт» Тетяна Чорновол.

«Арешт з «палива Курченка» знятий судом, бо заплатила ... «Роснефть» . Кому? Документ є на сайті ... закупівель «Роснефти». Він красномовно свідчить, які впливові кола в Україні працюють на російського паливного монстра, на нафтодоларах якого тримається режим Путіна», – написала вона.

Коментуючи рішення Печерського суду про зняття арешту з нафтопродуктів Курченка, Чорновол зазначила, що це вже не перший подібний випадок.

«Коли я зайшла на сайт Єдиного реєстру судових рішень, то виявила, що це не перше рішення Печерського суду, це лише фрагмент спецоперації «Роснафти». Чому це пройшло непоміченим: 19 червня 2015 року Печерський суд також зняв арешт з «нафтопродуктів Курченка», заарештованих МВС на Васильківській нафтобазі. До речі, тих самих, що зараз майже в повному обсязі поставлені в армію (17 тис. тонн з 20 тис. тонн)», – написала народний депутат.

За її словами, потреба в арешті нафтопродуктів відпала, бо за цим рішенням стоять гроші «Роснефти».

Україна, на відміну від США, не запровадила санкції проти «Роснефти», що дозволило українським фірмам брати участь у тендерах даної компанії і її доньок. Так, під час Іловайської трагедії українська юридична фірма «Арцингер» подала на тендер дочки «Роснефти» «ТНК-Індастріз Україна», і 10.10.2014 його виграла.

«І не важливо, що предмет договору різко суперечив державним інтересам України: приватна фірма зобов’язалася зняти арешт з «палива Курченка», а також скасувати вимоги податкової до дочки «Роснефти» – заплатити 40 млн грн несплачених податків до бюджету України», – написала Чорновол.

Як стверджує народний депутат, на момент підписання договору для захисту інтересів «Роснефти» цілий ряд потужних юристів і партнерів «Арцингер» працювали на ключових посадах в органах влади.

«Наприклад, коли в жовтні минулого року «Арцингер» уклав договір з дочкою «Роснефти» про зняття арешту з «палива Курченка», керуючим партнером «Арцингер» був Сергій Шкляр. Тому цілком можливо, що саме його підпис стоїть під тим договором. Зараз цей Шкляр – заступник міністра юстиції, куратор виконавчої служби. Тобто від нього безпосередньо залежатиме процес виконання рішення суду про зняття арешту з «палива Курченка» і передачі цього палива «законному власникові» – дочці «Роснефти», – зазначила Тетяна Чорновол.