Четвертого президента України Віктора Януковича можуть відновити у базі розшуку Інтерполу, повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.
«Безперечно. Але правда також і в тому, що Інтерпол дуже обережний і не виставляє обвинувачень у випадках, де хоч трішки пахне політикою. Тому потрібні чіткі докази, щоб ніхто не міг сховатися за політичною ширмою», – сказав він в інтерв'ю газеті «Дзеркало тижня. Україна», відповідаючи на запитання, чи зможуть знайдені документи привести до відновлення Януковича в пошуковій базі Інтерполу.
Голова МВС також наголосив, що знайдений архів документів — новий, а не той, який активісти знайшли торік в офісі юриста Януковича на Подолі.
«У цьому архіві знайдено особисті документи Януковича, оригінали документів компаній “Танталіт” і МАКО, техпаспорти і ключові документи на Межигір’я, купа договорів фінансового характеру, печатки й розрахункові рахунки по міжнародних компаніях – від Гонконгу до Швейцарії і т. п. Ці документи дають можливість активізувати роботу Фінмоніторингу і слідчим, у тому числі міжнародним», – додав Аваков.
Нагадаємо, 16 грудня у результаті спецоперації Національної поліції, Державної фіскальної служби за підтримки Генеральної прокуратури було виявлено найбільший архів сім'ї колишнього президента Віктора Януковича і його особисто, серед яких документи на фінансово-господарську діяльність.
Як повідомляв ZAXID.NET, Інтерпол оголосив у міжнародний розшук екс-президента Віктора Януковича і його соратників 21 січня 2015 року. Разом з Януковичем у розшук оголосили екс-прем'єра Миколу Азарова, сина Януковича Олександра, екс-главу МОЗу Раїсу Богатирьову, екс-міністра фінансів Юрія Колобова та екс-керівника Укртелекому Георгія Дзекона.
Проте 21 липня в українському бюро Інтерполу заявили, що доступ до інформації про розшук екс-президента України Віктора Януковича тимчасово призупинений.
18 листопада начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк заявив, що Інтерпол не оголошує у розшук Януковича та його наближених осіб, причетних до розстрілів на Євромайдані, називаючи таке переслідування "політично вмотивованим".