Уже майже півроку Інтерпол опрацьовує запит України щодо оголошення Віктора Януковича у міжнародний розшук. У міжнародному правоохоронному відомстві заявили, що це «через проблеми із доказовою базою».
Про це у коментарі Deutsche Welle розповів директор українського бюро Інтерполу Василь Неволя, передає «Українська правда».
В Інтерполі пояснили, що у Ліоні досі вивчають ситуацію стосовно того, чи дозволено взагалі застосовувати канали та можливості організації для розшуку Януковича, бо статтею третьою статуту Міжнародної організації кримінальної поліції «категорично забороняється здійснювати яке-небудь втручання чи дії політичного, військового, релігійного або расового характеру».
За словами Неволі, важливо надати переконливі докази того, що правопорушення носить власне кримінальний, а не політичний характер.
«Очевидно, доведена його вина може бути лише після того, як справа пройде через суд», - зазначив він.
Таку думку поділяє і перший заступник голови комітету з питань боротьби з злочинністю і корупцією у Верховній Раді Геннадій Москаль.
«Інтерпол вимагає обов’язкового рішення суду. А тут, наскільки я знаю, є лише рішення про доставку його в суд для застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою», - зазначив він.
За його словами, «щоб була доказова база, треба мати прямі показання».
«А їх на Януковича можуть дати люди, яких вже давно немає в країні… А хто на нього може дати показання? Тільки ті, кому він давав доручення і «давав добро»... Ці люди вже розбіглися і знаходяться у тому ж колі, що й сам Янукович», - вважає Москаль.
За словами Москаля, усі свідки, які були вхожі до кабінету екс-президента Януковича знаходяться зараз в Російській Федерації і дістати їх звідти неможливо.
Між тим, вказує видання, у випадку Дмитра Яроша, Інтерполу виявилося достатнім рішення московського суду про заочний арешт лідера «Правого сектору», який базувався на роздруківці начебто поширеного посту Яроша у мережі «ВКонтакте».
Багатьох українців також обурює, що російські ЗМІ поширюють фото Дмитра Яроша з сайту Інтерполу. Водночас у загальнодоступній базі розшукуваних немає жодного прізвища з оточення Януковича.
Як пояснив директор українського бюро Інтерполу, реальний список українців, які розшукуються, значно ширший, ніж на сайті. За його словами, до нього входять, зокрема, екс-міністр енергетики Едуард Ставицький, голова наглядової ради ВЕТЕК Сергій Курченко та екс-міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.
Крім того, українське бюро направило у Ліон матеріали на розгляд стосовно екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, екс-глави Адміністрації президента Андрія Клюєва та сина колишнього глави держави Олександра Януковича.