Інтерпол порадив країнам-учасницям ігнорувати запити Росії

Причиною стало внесення росіянами до розшукової бази організації ініціатора так званого «закону Магнітського»

11:41, 27 жовтня 2017

Центральне бюро Інтерполу надіслало попередження всім країнам - членам міжнародного поліцейського союзу про те, що Росія в односторонньому порядку не має права використовувати канали організації для переслідування власних цілей, і порадила ігнорувати запити російської влади. Про це повідомляє білоруська редакція Радіо Свобода.

Правоохоронні відомства теж були повідомлені про те, що Інтерпол заблокував запит Москви на арешт британського бізнесмена, засновника фонду Hermitage Capital Management Білла Браудера.

Як заявив агентству Bloomberg сам фінансист, у четвер він отримав лист від комісії Інтерполу з перевірки відомостей, в якому повідомлялося, що запит Москви про внесення Браудера в список осіб, яких особливо шукають, відхилений.

«Найголовніше, вони поінформували всі країни-учасниці про те, що не треба звертати увагу на будь-які запити, що стосуються мене і виходять від Росії», – сказав бізнесмен.

17 жовтня цього року російське відділення Інтерполу в односторонньому порядку внесла ім'я підприємця в список міжнародних злочинців, яких розшукують. 22 жовтня з’явилися повідомлення, що Росія з п’ятої спроби змогла внести Браудера до списку розшукуваних Інтерполом.

Російська влада звинувачує главу фонду Hermitage Capital у фінансових махінаціях та ухиленні від сплати податків. Він був заочно арештований. Сам Браудер висловив переконання, що його переслідування пов'язане зі справою загиблого в листопаді 2009 року в московському СІЗО юриста фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського, який розкрив схему великих розкрадань із російського бюджету.

Браудер був одним із ініціаторів ухвалення у США «закону Магнітського», який передбачає візові та економічні санкції щодо росіян, причетних, на думку Вашингтона, до порушень прав людини.

До слова, Інтерпол зняв з міжнародного розшуку Віктора Януковича, обвинуваченого у державній зраді, його сина Олександра, а також екс-голову Адміністрації президента Андрія Клюєва та голову Нацбанку часів Януковича Сергія Арбузова.

Крім того, Інтерпол відмовився оголосити в розшук депутата Верховної Ради Олександра Онищенка («Воля народу») та екс-міністра палива і енергетики Едуарда Ставицького.

Опісля міністр юстиції Павло Петренко звинуватив Інтерпол в політичній заангажованості через зняття з розшуку осіб, котрих Україна підозрює в економічних злочинах.