Інтерпол скасував так зване червоне повідомлення, опубліковане в липні 2015 року, а також видалив дані про колишнього президента України Віктора Януковича і його сина Олександра. Таке рішення було прийнято на сесії 27 лютого - 3 березня 2017 року, повідомляє британська адвокатська компанія Joseph Hage Aaronson LLP, яка представляє інтереси Януковичів.
У компанії зазначили, що Віктор Янукович і його син у 2015 році подали в Інтерпол заяви з вимогою видалити їхні імена зі списку розшукуваних осіб, у тому числі на тій підставі, що справи «проти них були політично мотивованими, в них не було доказів і належні процедури не були дотримані».
У відповідь на ці вимоги Інтерпол припинив дію червоного повідомлення, виданого щодо Януковича, і так званого «спеціального запиту про арешт» (вимога про співпрацю в зв’язку з поліцейським розслідуванням) щодо Олександра Януковича, і заблокував доступ країн-членів Інтерполу до даних про них», – наголошено в повідомленні.
Адвокати Януковича зазначили, що також Інтерпол розглянув додаткову інформацію і провів консультації з Національним центральним бюро Інтерполу України, в тому числі з приводу його подальших запитів видати Червоні повідомлення, зроблені за цей час, які не були задоволені.
Окрім того, про те, що Інтерпол документально підтвердив зняття з розшуку колишнього президента України Віктора Януковича та його сина Олександра, повідомив прес-секретар Януковича Юрій Кірасір.
Згодом речник Національної поліції України Ярослав Тракало підтвердив «Українській правді», що міжнародна організація дійсно припинила розшук колишнього президента Віктора Януковича.
За його словами, відповідна інформація надійшла до нацбюро від Комісії з контролю за файлами Інтерполу. Він додав, що ця комісія також зобов'язала Генеральний секретаріат Інтерполу видалити з бази розшуку Віктора Януковича та усю інформацію стосовно його сина Олександра.
Тракало повідомив, що українське бюро передало отриману інформацію, а саме копію рішення Комісії з контролю за файлами Інтерполу щодо Януковича, Генеральній прокуратурі України як органу досудового розслідування.
Стосовно причин таких дій Інтерполу речник поліції зазначив, що це можуть коментувати тільки в ГПУ.
До слова, червоне повідомлення видається з метою, щоб розшукати та тимчасово заарештовувати необхідних осіб з метою екстрадиції, та засновується на санкції арешту.
Нагадаємо, 14 березня Генпрокуратура передала справу про державну зраду В.Януковича до Печерського районного суду.
Згодом кримінальне провадження про держзраду В.Януковича передали до Апеляційного суду Києва для визначення підсудності.
Апеляційний суд Києва 28 березня визначив, що кримінальне провадження за обвинуваченням екс-президента України Віктора Януковича розглядатиме Оболонський районний суд столиці.
Оболонський районний суд Києва викликав екс-президента України Віктора Януковича на засідання, що заплановане на 4 травня 2017 року.