Сільське господарство займає значну частину економіки України. За офіційними даними, в Україні за рахунок сільського господарства забезпечується від 11 до 17% ВВП. Завдяки сприятливим кліматичним умовам, великій території та родючим ґрунтам агропромисловість забезпечує притік іноземних інвестицій в державу.
Значну частку агробізнесу України займають великі агрохолдинги. Окрім прямого впливу на економіку та розвиток держави через експорт сировини, деякі компанії роблять внесок в розвиток громади та населених пунктів. Для аграрних компаній взаємодія з громадськістю являється невід’ємною частиною ведення бізнесу, адже операційна та стратегічна діяльність холдингів залежить від відносин з населенням.
Агропромисловий холдинг МХП, що працює на території 14 областей України і забезпечує робочими місцями понад 28 тисяч українців, є одним з найяскравіших представників соціально відповідального бізнесу. Компанія комплексно підходить до питання, сприяючи добробуту як своїх співробітників та їхніх родин, так і громад загалом. На думку керівників агрохолдингу, співпраця та допомога населенню є важливим кроком до підвищення рівня життя місцевих жителів і розвитку всієї держави.
«Українське село повинно перестати асоціюватися з регресом. Розвиток села є для нас пріоритетним завданням. Ми боремося з таким явищем, як відтік сільського населення в місто, допомагаємо створювати комфортне середовище для проживання та роботи. Для МХП дуже важливо, щоб громади регіонів присутності були забезпечені всім необхідним для комфортного проживання, – повідомила Ксенія Прожогіна, директор департаменту управління персоналом та комунікацій агрохолдингу МХП. – Холдинг постійно вкладає кошти в розвиток медицини, інфраструктури та спорту, активно приймає участь у соціальних ініціативах, актуальних для громади. Адже саме з розвитку села починається розвиток країни в цілому».
В першу чергу, турбота про долю українського села проявляється через гідне ставлення до співробітників підприємств Групи МХП. На теренах Західної України підприємств агрохолдингу п’ять: птахофабрика «Снятинська Нова» в Івано-Франківській області, компанія «Баффало» на Волині, «Захід‑Агро МХП» у Львівській, Івано-Франківській і Тернопільській областях, Філія «Рідний край» у Хмельницькій та Тернопільській областях і Філія «Перспектив», що працює на Івано-Франківщині.
Загалом на них працює близько 2,5 тис. мешканців сіл зазначених районів. Ці люди отримали рідкісну на сьогодні можливість: розвиватися професійно й отримувати гідну оплату своєї працю в рідній країні. Середня заробітна плата на підприємствах МХП Західної України становить близько 8 тис. грн. Але не лише фінансами мотивують і підтримують працівників. Їм надається безкоштовне службове житло у випадку необхідності, безкоштовний трансфер до місця роботи та в зворотному напрямку, комплексне харчування на підприємствах холдингу від 1 грн тощо. Піклуються й про професійний розвиток – для кожного співробітника складається індивідуальний план, а кар’єрне зростання заохочується як вертикально, так і горизонтально.
Холдинг намагається вирішувати і проблеми витоку молодого населення з сіл Західної України, активно залучаючи до роботи молодь – студентів та випускників вишів. За програмою «МХП СТАРТ» вони можуть пройти практику або стажування на підприємствах Групи, працевлаштуватися після здобуття фаху.
Проблеми українського села активно обговорюються у всіх колах. Свою думку стосовно стану українського села висловила Ірина Курило, завідувач відділом дослідження демографічних процесів та демографічної політики Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України: «У ситуації? в якій опинилася сьогодні Україна? не треба вигадувати велосипеда. Українці лише тоді залишаться в своїй державі, коли тут будуть соціальні стандарти наближені до тих, які є у країнах, куди виїжджають наші громадяни. Йдеться не лише про стипендії, пенсії, зарплати, але й про гідного рівня лікарні і медичне обслуговування, дороги, якими їздять швидкі, школи, дитячі садки, нові робочі місця».
МХП приймає участь у вирішенні гострих соціальних проблем громад. Щороку підприємства компанії запроваджують та фінансують нові проекти, які сприяють розвитку та підвищують рівень життя населення. Для покращення добробуту суспільства агрохолдинг інвестує в розвиток інфраструктури, медичного обслуговування та освіти. Також підприємства компанії популяризують здоровий спосіб життя, спортивне дозвілля і творчий розвиток у молоді. За кошти МХП відбувається газифікація населених пунктів, будівництво водогонів, ремонт доріг, освітлення вулиць, ремонт і благоустрій важливих комунальних об’єктів (фельдшерсько-акушерських пунктів, шкіл, дитсадків, парків відпочинку і т.п.). Один з останніх прикладів таких проектів – капітальний ремонт дитячого навчального закладу «Сонечко» у селі Рихтичі за підтримки ТОВ «Захід-Агро МХП». Окремий напрям інфраструктурних проектів компанії – це організація дозвілля дітей і молоді, встановлення ігрових майданчиків, тренажерних залів тощо.
Завдяки фінансовій підтримці таких компаній як МХП у регіонах зменшується кількість гострих соціальних проблем, підвищується рівень медицини, освіти та зменшується рівень безробіття. Приклад комплексної підтримки з боку агрохолдингу надихає на співпрацю і є шляхом до виходу України на вищий соціальний та економічний розвиток.