Підприємства та організації у розвиток економіки Закарпатської області за рахунок усіх джерел фінансування у січні-вересні 2009 року вклали 1362,5 млн грн капітальних інвестицій, з яких 83% – інвестиції в основний капітал (у капітальне будівництво та придбання машин і обладнання). У розвиток промислових підприємств спрямовано більше третини капіталовкладень, порівняно з січнем-вереснем 2008 р. їхні обсяги скоротилися на чверть. Це в першу чергу зумовлено зменшенням (на 23,1%) інвестицій у переробну промисловість, на 52,1% та 20,2% – у добувну промисловість та у підприємства з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води.
Як повідомили ZAXID.NET у Головному управлінні статистики у Закарпатській області, частка залучених та запозичених коштів (кредитів банків та інших позик, коштів іноземних інвесторів та інвестиційних фондів) у структурі джерел фінансування інвестицій в основний капітал збільшилась проти відповідного періоду попереднього року на 9,0 в.п. і склала 27,0%.
У загальному обсязі інвестицій в основний капітал частка коштів населення витрачених на будівництво власного житла, порівняно з відповідним періодом попереднього року, зменшилась на 13,6 в.п. і склала 18,1%.
Зменшення темпів інвестицій в основний капітал в цілому по економіці області зумовлено зниженням обсягів капіталовкладень в містах Ужгород, Мукачево, Мукачівському, Тячівському та Хустському районах, на які припадає більше половини загального обсягу інвестицій.
У переробній промисловості інвестиційно привабливим залишилося машинобудування, частка якого в загальних обсягах капіталовкладень промисловості складала 50,7%.
Негативний вплив на темпи освоєння капіталовкладень у переробній промисловості мало зменшення інвестицій в основний капітал у виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів, оброблення деревини та виробництво виробів з деревини, крім меблів та інші галузі промисловості, де обсяги інвестицій зменшилися на 46,4–58,7%.
Інвестиції у підприємства з виробництва та розподілення електроенергії склали 50,5 млн грн., що на 15,6% більше, по збору, очищенню та розподіленню води – 8,5 млн грн, по виробництву та розподіленню газу – 3,6 млн грн, що відповідно на 62,4–64,8% менше, ніж за аналогічний період попереднього року. Капіталовкладення у розвиток організацій, що здійснюють операції з нерухомим майном, оренду, інжиніринг та надання послуг підприємцям, зменшилися на 68,0%.
Знизилась інвестиційна активність щодо такого виду економічної діяльності як торгівля; ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку, де обсяг інвестицій зменшився на 71,6%.
У діяльність готелів та ресторанів спрямовано капіталовкладень на 4,8% менше, ніж торік.
У будівництво та технічне переоснащення об’єктів транспорту та зв'язку спрямовано 11,5% капіталовкладень. Їх обсяг, порівняно з відповідним періодом попереднього року, зменшився наполовину, в основному за рахунок діяльності наземного транспорту, де обсяги інвестицій скоротились на 62,5%.
Інвестиції на охорону здоров’я та надання соціальної допомоги, порівняно з аналогічним періодом, скоротились наполовину.
Частка капіталовкладень у житлове будівництво у загальному обсязі інвестицій склала 20,1% і зменшилася на 12,9 в.п. Населення у будівництво власних будинків та квартир вклало 204,7 млн.грн., що становить 90,0% витрат на житлове будівництво в області.
Обсяг інвестицій в основний капітал у розрахунку на особу склав 912,0 грн., що на 41,7% менше, ніж за відповідний період попереднього року. Вищим від середньообласного показника він є у містах Ужгород, Берегово, Мукачево, Чоп, Ужгородському, Великоберезнянському, Свалявському та Мукачівському районах. Натомість у Воловецькому, Рахівському, Міжгірському та Берегівському районах він становить 148,0–308,9 грн.