9-11 березня у Лондоні у межах V щорічної конференції Інституту Адама Сміта відбудеться Український Інвестиційний Саміт. На запрошення організаторів голова Львівської ОДА Микола Кміть представить на ньому стратегію розвитку конкурентноздатності Львівщини та запропонує ключові інвестиційні проекти від області. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської ОДА.
Керівник Львівщини Микола Кміть для виступу на саміті обрав тематику розвитку конкурентноздатності Львівщини та залучення інвестицій, оскільки регіон займає провідні позиції в Україні за темпами росту іноземних інвестицій. Загальний обсяг інвестицій, що надійшли із 63 країн світу, перевищує 930,7 млн доларів США. Протягом 2008 року іноземні інвестори внесли 319,1 млн доларів США. На одного мешканця припадає 367 доларів США іноземних інвестицій. Інвестиції залучено у 1273 підприємства області.
Як зазначив Микола Кміть, Львівщина зацікавлена у презентації наших ключових інвестиційних проектів на провідних міжнародних майданчиках. 2009 рік буде непростим для залучення інвестицій, але цей напрямок діяльності адміністрації повинен завжди бути у фокусі. Наша мета - довести, що Україна, особливо Львівщина, є привабливою можливістю для міжнародних інвесторів, які в рамках кризи мінятимуть свої підходи і стратегії щодо різних ринків. Наш ринок збуту, географічне розташування, низький рівень конкуренції у багатьох галузях, високий інтелектуальний потенціал мешканців нашої області плюс особиста увага до кожного пріоритетного для області інвестиційного проекту є нашими перевагами, які під час кризи треба використати для подолання труднощів та виходу з економічної рецесії. До кризи ми мали на меті залучити 25 млрд грн в економіку Львівщини протягом 4-5 років. Та навіть при корегуванні планів наші зусилля мають бути ефективними.
Український Інвестиційний Саміт у Лондоні - один із найвпливовіших міжнародних майданчиків, присвячених залученню інвестицій в Україну та спрямованих на розширення партнерських зв’язків українського бізнесу та влади з міжнародними фінансовими інститутами та західними компаніями. Цьогоріч провідні державні урядовці й еліта світового фінансового і ділового співтовариства, які зберуться на саміт (2008 року його відвідали 750 делегатів із 24 країн світу). Особливу увагу приділять пошуку спільних рішень щодо ефективної діяльності під час та для виходу із фінансової кризи.
Саміт відбуватиметься продовж трьох днів, формат проведення передбачає пленарні і поточні сесії, групові дискусії та дебати. Тематика сесій охопить найбільш актуальні питання бізнесу і сектори економіки, в тому числі: макроекономічний огляд, інвестиційний клімат, впливи вступу у СОТ, подолання викликів інфляції та світової кризи ліквідності і кредитування, корпоративні фінанси, злиття і поглинання, банківська справа, нерухомість, роздрібна торгівля, інфраструктура в розрізі підготовки до Євро 2012.