Території старого трамвайного депо у Львові, що на вул. Вітовського, 57, дадуть нове дихання. Незабаром тут почнуть створювати «Креативний квартал», який залучить до міста світові компанії. На реалізацію цього проекту за попередніми підрахунками знадобиться від $5 млн. Інвестора обиратимуть через конкурсний відбір.
Наразі тут працює підстанція електричних мереж. В ангарах – центральні склади «Львівелектротрансу». Діє й профілакторій для працівників. Під замками історичний музей техніки, щоправда, там безлад. Усі споруди потрохи руйнуються. Тож аби врятувати депо, хочуть створити «Креативний квартал» – великий комплекс із коворкінгом, стартап-боксами, залами для майстер-класів, центром розвитку дітей та екопарком. Переробляти старі депо на інноваційні квартали – світова практика. Так зробили, наприклад, в Амстердамі, Фінляндії і хочуть у Нью-Йорку.
«Ці хаби можуть сприяти тому, що коли люди співпрацюють між собою, вони можуть продукувати більше, можуть продукувати хороші ідеї, власне креативне підприємництво, яке в принципі розвиває ринок і екосистему підприємництва загалом», – вважає менеджер з інновацій та підприємництва Львівської бізнес-школи Михайло Думанський.
«Весь запуск «Креативного кварталу» поділено на 4 етапи. Перший етап плануємо запустити не пізніше ніж літом 2017-го», – розповів автор ідеї проекту Ілля Кенігштейн.
Ділянку площею 15 тис. кв. м місто передасть інвестору в оренду на 50 років.
«Буде фіксована орендна плата, майно все залишиться на праві власності територіальної громади, тобто зараз не йде мова про приватизацію чи про будь-яке інше відчуження майна», – пояснила керівник міського юридичного управління Гелена Пайонкевич.
Управління комунальної власності має визначити вартість приміщень депо і, залежно від неї, встановити орендну плату. Термін реалізації проекту – не менше як 4 роки. На цей час інвестора звільнять від орендної плати.
Нагадаємо, інвестиційний проект для реалізації «Креативного кварталу» депутати затвердили у жовтні 2015 року.