Інженери створили робочий прототип телефону, що працює без батареї

09:06, 7 липня 2017

Інженери з Університету Вашингтона (США) розробили функціональний прототип телефону, який може працювати без акумулятора, черпаючи енергію з навколишнього середовища. Про свою розробку вчені повідомили в журналі Proceedings of the ACM, пише Science Daily.

Як зазначається, потрібний для телефону мінімум енергії смартфон споживає з навколишнього середовища: світла і радіохвиль. За словами розробників, для того щоб домогтися цього, їм довелося докорінно переглянути саму концепцію роботи стільникових телефонів. Їхній обмін з «вишками» зв'язку відбувається цифровими каналами, а сам апарат виробляє перетворення аналогового сигналу мікрофона в цифровий і назад. При здійсненні дзвінка цей процес вимагає близько 800 мВт, тоді як новому прототипу достатньо в тисячі разів менше-всього 3,5 мкВт.

Суть нової технології в тому, що оцифровка сигналу на пристрої при цьому не проводиться. Аналоговий сигнал вібрацій мікрофона завдяки зворотному розсіюванню перевипромінюється безпосередньо на «базову станцію», яка для цього повинна знаходитися в безпосередній близькості, у декількох метрах від апарату. Мінімальні кількості енергії, які потрібні прототипу для роботи, він отримує з фонових радіохвиль, а також мініатюрної сонячної батареї, які разом дозволяють йому транслювати сигнал на станцію в 15 м від пристрою.

Конструктори пристрою вважають, якщо всі телефонні антени і роутери Wi-Fi будуть оснащуватися такою технологією, то телефони без акумулятора можна буде використовувати повсюдно.