"Є відповідна постанова уряду про передачу Львівського іподрому у власність міста. Я би хотів ще раз підкреслити, що територія іподрому є недоторканною, невід’ємною частиною загального комплексу, який необхідно розвивати навколо майбутнього стадіону до Євро-2012. Не йдеться про його перепрофілювання, йдеться про збереження унікального спортивного надбання, яким володіє місто", - зазначив сьогодні, 6 листопада, директор департаменту містобудування ЛМР Андрій Павлів з приводу конфлікту навколо Львівського іподрому.
"Іподром - то взагалі така споруда, яких є мало в Україні, і тому, володіючи таким унікальним спортивним комплексом, ми внесли його до містобудівного плану розвитку південної частини Львова. Згідно з містобудівною концепцією, ніяких збільшень, зменшень, урізань чи будівництва на території іподрому не передбачається.", - акцентував А.Павлів.
Також Андрій Павлів продемонстрував журналістам макет, який він разом з головним архітектором Львова Юрієм Криворучком виготовили до Економічного форуму. "На макеті чітко показано, які споруди потрібно збудувати в південній частині міста біля майбутнього стадіону. Тут передбачається виставковий комплекс, житло. Офіси, готелі, відкриті і закриті спортмайданчики, басейни, і в західній частині - комплекс іподрому, який існуватиме в повному об’ємі і незмінний. Тут передбачається також територія відпочинку, зелені зони парки", - пояснив директор департаменту містобудування.
"Передбачається містобудівельна реконструкція понад 200 га Львова і іподром працює на цій території. Тут проектуються комплекс нових доріг. З нашої сторони є підхід містобудівельний. Наявність іподрому піднімає вартість землі довкола нього. Якщо ми маємо майно у власності міста, ми можемо гарантувати що воно не змінить свій профіль, що не можна гарантувати, коли воно підпорядковується державі", - наголосив він.
А.Павлів також підкреслив, що Указ президента дає 100% гарантію, що спеціалізацію іподрому не буде змінено, і що трудовий колектив далі буде тут працювати, як і колектив Львівського аеропорту.
Близько 50 працівників державного підприємства "Львівський іподром" сьогодні, 6 листопада, біля стін Львівської міської ради влаштували акцію-протест проти передачі іподрому у комунальну власність Львова. Вони вважають, що в такий спосіб львівська влада хоче "розкрасти іподром".
"Тут знаходиться близько 50 чоловік та понад 20 коней. Це спроба привернути увагу не лише громадськості, а й міської влади. Трудовий колектив вимагає не допустити роздержавлення цього унікального підприємства. У нас виникає побоювання, що коли іподром перейде в комунальну власність міста, владі міста буде потрібна лише земля, а не коні, іподром, унікальні бігові доріжки", - зазначив голова страйкового комітету, працівник ДП "Львівський іподром" Тарас Васьків.
За словами голови профкому трудового колективу ДП "Львівський іподром" Федора Войтовича, це лише початок акції. "Якщо у Львові нічого не вийде, то поїдемо возами і конями до Києва. Нас підтримують чимало мешканців із навколишніх сіл", - додав Федір Войтович.
24 жовтня, Президент України Віктор Ющенко підписав Указ "Про деякі питання підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу". Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба Глави держави.
Зокрема, Віктор Ющенко доручив Кабінету Міністрів України здійснити у місячний строк у встановленому порядку заходи щодо передачі Міністерству України у справах сім'ї, молоді та спорту навчально-спортивної бази з літніх видів спорту (м. Львів) у власність територіальної громади міста Львова цілісного майнового комплексу державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Львів" разом зі злітно-посадковою смугою за умови спільного з Міністерством оборони України використання цієї смуги до 2011 року, забезпечивши адекватну компенсацію Міністерству оборони України у зв'язку з передачею зазначених об'єктів; у власність територіальної громади міста Львова - стадіону "Сокіл", цілісного майнового комплексу державного підприємства "Львівський іподром".