Глава Організації з атомної енергії Ірану (ОАЕІ) Ферейдун Аббасі висловив готовність до того, щоб продовжити співпрацю з Росією у сфері спорудження ще кількох АЕС, крім атомної станції "Бушер", передає іранське агентство Fars.
"Так як російський підрядник атомної електростанції "Бушер" працював належним чином в останні роки, і вони показали свою рішучість у справі якісного завершення "Бушера", ми хотіли б працювати з ними і по декільком іншим електростанціям", - сказав Ф.Аббасі.
Глава ОАЕІ також повідомив, що в даний час АЕС "Бушер" працює на 75% своєї максимальної потужності. Планується, що на максимальну продуктивність - 1000 мегават - станція вийде до кінця травня поточного року, пише УНН.
Будівництво атомної електростанції "Бушер" було розпочато в 1974 році німецьким концерном Kraftwerk Union AG (Siemens / KWU). Між урядами Росії та Ірану 25 серпня 1992 укладено угоду про спорудження АЕС, в січні 1995 року підписано контракт на завершення будівництва першого енергоблоку станції. У 2001 році почалася поставка основного технологічного устаткування.
Фізичний пуск АЕС "Бушер" відбувся під контролем інспекторів МАГАТЕ 21 серпня 2010 року, коли була здійснена доставка свіжого ядерного палива в реакторне відділення станції. У травні 2011 року на енергоблоці проведені роботи з виведення ядерної парогенеруючі установки на мінімально контрольований рівень потужності. З початком цих робіт в активній зоні реактора АЕС запущена самопідтримується реакція поділу ядерного палива.