Іран має намір до 2013 року повністю відмовитися від Інтернету, обмежившись внутрішньою мережею, що діє в межах країни. Відповідну заяву зробив міністр інформації і комунікацій Ірану Реза Такіпур.
Цей крок чиновник пояснює тим, що Всесвітня мережа є «ненадійною» і «знаходиться в руках однієї чи двох країн». За його словами, сайти міністерств та офіційних установ вийдуть з Мережі вже до вересня цього року.
Американські ЗМІ тим часом припускають, що Іран закривається від світу, щоб убезпечити свою ядерну програму. На думку Тегерана, Захід уже намагався за допомогою Інтернету перешкодити ядерній програмі країни. Йдеться про інцидент 2010 року, коли мережевий черв'як Stuxnet, здатний захоплювати контроль над промисловими об'єктами, атакував Бушерську АЕС. На це влада відповіла створенням спецслужби, яка, крім боротьби з хакерами, заодно має захищати громадян від «шкідливих західних ідей». Після цього були віруси Duqu і Flame, яким не вдалося завдати особливої шкоди.
Stuxnet проник у комп'ютери першої в Ірані АЕС, однак основна операційна система станції не постраждала. Проте через комп'ютерні атаки запуск заводу було відкладено на декілька місяців. Іран звинуватив у цьому нападі Ізраїль, другий підозрюваний — США. Буквально на днях столо відомо, що «Лабораторія Касперського» виявила на Близькому Сході ще одну складну шкідливу програму, яку експерти віднесли до класу кіберзброї. Як повідомили в прес-службі компанії, особливість нового «троянця» полягає в тому, що він, крім іншого шпигунського функціоналу, напрвлений на крадіжку фінансової інформації користувачів заражених комп'ютерів.
Зазначимо, що згідно з повідомленнями ЗМІ, зовсім нещодавно духовний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї створив аккаунт у Instagram, а ще раніше відкрив мікроблог в Twitter. Відзначимо, що «внутрішній інтернет» діє на Кубі і в КНДР. У Китаї діє «Великий китайський мережевий екран».