Ірина Фаріон визнала, що була членом КПРС

21 листопада 2013

Ірина Фаріон підтвердила, що у квітні 1988 року вступила в КПРС – «винятково з мотивів наукового, кар’єрного зростання». Народний депутат від «Свободи» також назвала цей період у своєму житті «помилкою». Про це вона заявила 21 листопада у прямому ефірі радіостанції «Львівська хвиля».

«У 1988 році, винятково з мотивів наукового, кар’єрного зростання, я вступила у це лайно. А у 1989 році, відразу за рік, я із цього лайна вийшла, – заявила Фаріон (аудіо). – І не тільки вийшла з цього лайна, а взагалі звільнилася з університету, позаяк через усвідомлення тієї помилки я розуміла, що ні аспірантури, звісно, не буде, ні наукової діяльності там моєї не буде. Тому я шукала реалізації своєї, абсолютно перервавши будь-які зв’язки з цією своєю помилкою, деінде».

Раніше Фаріон заперечувала своє членство у КПРС. Тиждень тому вона опублікувала на партійному сайті «Свободи» репліку «Відповідь копачам мого минулого і власним гробокопачам», де зокрема, стверджувала «Кажу вам, плебеї і лакеї, московські прихвосні, регіональні найманці, від кіпіянських до монтянсько-шельмо-мокрицьких – НІ. Тим, за кого ви мене намагаєтеся видавати, – ніколи не була».

Нагадаємо, що офіційні документи Держархіву Львівської області, опубліковані ZAXID.NET, свідчать, що тоді 23-річна лаборант кафедри загального мовознавства філфаку ЛДУ ім. І.Франка Ірина Фаріон вступила до КПРС 15 квітня 1988 року. Свідчень про вихід Фаріон з компартії у 1989 році в архіві виявити не вдалося.

Тим часом на тлі "справи Фаріон" про себе вирішили нагадати і нинішні львівські комуністи. Член львівського обкому КПУ Олександр Калинюк заявив сьогодні, що львівський міськком КПУ готує постанову про виключення Ірини Фаріон з партії.

«У документах справи Ірини Фаріон про її членство в лавах КПРС відсутня заява про вихід з партії, відтак вона формально не виходила з партії і залишається її членом по сьогодні, – заявив Калинюк львівському сайту "Варіанти". – КПУ є правонаступницею КПРС. Членство Фаріон ганьбить нашу партію, саме тому Львівський міськом КПУ готує проект постанови про виключення Ірини Фаріон з лав КПРС, яку ми оприлюднимо відразу після того, як вона буде ухвалена».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
«Авто Євро Сила» припинила масштабне блокування доріг по всій Україні
П'ять років Євромайдану
Аваков оголосив про примусове розблокування доріг, які перекрили «євробляхери»
Кокаїн, діаманти та малайзійська тюрма
Уряд звільнив керівницю Держлікслужби за протизаконну заборону вакцин
Масштабна пожежа у Львівській обласній клінічній лікарні
Wizz Air оголосила про відновлення роботи своєї української «дочки»
«Авто Євро Сила» вдруге заблокувала трасу Київ-Чоп на Львівщині
Український «вуличний футбол» і його наслідки для дидактики та науки
Головні новини Львова за 20 листопада