Ісламські країни визнали Східний Єрусалим столицею Палестини

17:04, 13 грудня 2017

Країни Організації ісламського співробітництва (ОІС) визнали Східний Єрусалим столицею Палестини на саміті організації в середу, 13 грудня 2017 року. Про це повідомляє DW.

«Учасники позачергового саміту ОІС, який проходить у Стамбулі, визнали Східний Єрусалим столицею Палестини», - йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією видання, саміт був скликаний президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом, щоб виробити спільну відповідь на рішення президента США Дональда Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. Раніше сьогодні Ердоган закликав ісламські країни визнати Єрусалим столицею Палестини. «Закликаю всі країни, які виступають на захист справедливості і міжнародного права, визнати Єрусалим столицею окупованої Палестинського держави», - заявив президент Туреччини на відкритті позачергового саміту ОІС у Стамбулі.

«Ми оголошуємо, що визнаємо Палестинську державу, столицею якої є Східний Єрусалим», - йдеться в заяві представників ОІС.

До слова, ОІС - це найбільш впливова офіційна мусульманська міжнародна організація. На даний момент вона об'єднує 57 країн-членів з населенням близько 1,5 млрд чоловік. Зокрема, до ОІС входять Іран, Ірак, Туреччина, Саудівська Аравія, Єгипет, Індонезія та інші ісламські країни Азії та Африки.

Нагадаємо, 6 грудня президент США Дональд Трамп попри застереження світової спільноти прийняв рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю.

Як відомо, Ізраїль вважає Єрусалим столицею держави, проте деякі країни світу відмовляються визнавати це, зазначаючи, що це питання має вирішуватися на основі діалогу між ізраїльтянами та палестинцями. США визнали незалежність Ізраїлю у 1948 році, після чого відкрили своє посольство в Тель-Авіві.

У 1995 році Конгрес США схвалив закон про перенесення посольства з Тель-Авіва до Єрусалима та визнання міста столицею Ізраїлю. Досі президенти США не підписували цей закон, не вводячи його в дію.