Існує авантюрний сценарій щодо перерозподілу влади в Україні, - нардеп

14:40, 26 березня 2009

"Суть сценарію дострокових парламентських виборів, який зараз обговорюється, полягає у тому, щоб рішенням Конституційного суду визнати нечинним нинішній парламент з причини того, що восени минулого року, коли було переформатовано коаліцію, не було нового подання на посаду прем’єр-міністра та наново сформовано уряд", - повідомив 26 березня під час прес-конференції у Львові голова парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони, лідер Всеукраїнської громадської організації "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко.

"Оскільки протягом 60 діб, як вимагає закон, цього не було зроблено, тоді за цим сценарієм парламент є нечинним. Це авантюра з метою перерозподілу влади. Такий сценарій вигідний Регіоналам, БЮТ", - додав політик.

А.Гриценко також зазначив, що він вважає безвідповідальними і провокаційними заяви лідера Партії регіонів, про те, що вони піднімуть всю країну і відбуватимуться масові акції протесту. "Зараз треба тиснути на владу, але не вуличними маніфестами. Лідеру опозиції треба щодня з’являтися у парламенті і працювати, а не вирішувати свої питання. Тиснути на владу треба через елементи громадянського суспільства, об’єднання підприємців, медиків, і так далі. Треба вимагати розумних рішень, якщо цього не буде, тоді треба не випускати їх з приміщень, доки вони їх не приймуть. Зокрема, якщо цей парламент виявиться неспроможним внести системні зміни до Конституції, то я вважаю, що він не має існувати", - додав лідер "Громадянської позиції". Він також наполіг на тому, що має відновити роботу робоча група, яка анонсована Іваном Кириленком, але не працює, з підготовки змін до Конституції України.

Сам А. Гриценко зміни до Конституції поділив на три категорії: перша - посилення центральної виконавчої влади - обраний народом президент, який сам формує і керує Урядом; друга - реальне зміцнення місцевого самоврядування, його ресурсне наповнення (зокрема закон має відзначати відсоток з кожного податку, який спрямовується до місцевих бюджетів, оминаючи Мінфін) та скасування РДА, зміни функцій ОДА від командно-контрольних до організаційних із скасуванням права підпису під будь-якою платіжкою; трете - посилення прав людини, погодинна оплата праці, визначений пакет безкоштовних медичних послуг.

А. Гриценко також зазначив, що сьогодні в Україні повинна змінитися роль бізнесу, від олігархів і до малого бізнесу, бо бізнес "в ответе за тех, кого приручили": "Саме за рахунок бізнесу проводяться передвиборчі кампанії. Призначаються свої міністри, судді. Бізнес повинен розуміти, що жоден найсильніший підприємець в цій країні не вистоїть, якщо обвалиться економіка. Ми ще падаємо вниз, голос бізнесу і психологія повинні змінитися. До сих пір бізнес вважав, що достатньо мати свого прем’єра чи суддю, щоб нормально працювати, тепер - ні. На кожен Печерський суд є свій Мукачівський, рішення одного Кабміну може скасовувати інший", - наголосив він.