У разі непідписання угоди про асоціацію у Вільнюсі цього року, Європейський Союз повернеться до питання євроінтеграції України після президентських виборів у 2015 році. Про таке в ефірі «5 каналу» сказав директор Соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.
За словами експерта, існує план «Б» і для України, і для ЄС. Євросоюз повернеться до питання євроінтеграції після президентських виборів в Україні. "А до цього цілих півтора роки Європа включає знамениті кіпрські способи реквізиції. Ви знаєте, що там величезна кількість українських і російських грошей було реквізовано. І ніхто до суду не подав", - підкреслив Небоженко.
Крім того, експерт спрогнозував, що, навіть не звільнивши Тимошенко, президент Віктор Янукович все одно поїде до Вільнюса, але підпише там не такий важливий документ, як угода про асоціацію, а резолюцію про спільну роботу.
Нагадаємо, у листопаді 2013 року на Вільнюському саміті Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі. Одна з умов підписання угоди – звільнення Юлії Тимошенко, яку 11 жовтня 2011 року суд засудив до 7 років позбавлення волі.
Водночас, соціологічна група «Рейтинг» провела дослідження, у якому зазначається, що майже половина (49%) українців очікують, що Україна та Європейський Союз підпишуть угоду в листопаді. Чверть опитаних українців у це не вірять.
16 жовтня у Брюсселі на щорічному звіті Єврокомісії про перспективи розширення ЄС єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Штефан Фюле не згадав про Україну. «План розширення -2014» містить оцінку Європейської комісії стосовно прогресу, якого досягли сім країн, які ведуть переговори щодо інтеграції з ЄС: Албанія, Боснія і Герцеговина, Сербія, Чорногорія, Македонія, Туреччина, Ісландія, а також самопроголошена республіка Косово.