Існує значний дефіцит коштів на фінансування відновлювальних робіт внаслідок повені

10:20, 24 квітня 2009

Під час брифінгу заступник глави Секретаріату Президента України Роман Безсмертний нагадав, що цього тижня Президент України провів в Івано-Франківську нараду з питань стану реалізації заходів із ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року на території Вінницької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей. Під час наради Глава держави дав оцінку діям органам місцевого самоврядування, місцевої виконавчої влади, центральним органам щодо ліквідації наслідків повені, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Глави держави.

Заступник глави Секретаріату Президента наголосив, що найбільший прогрес досягнуто в питанні забезпечення та відновлення житла постраждалого населення, виплат компенсацій. "За що можна подякувати і місцевій, і центральній владі - це нові будинки, капітальні ремонти, допомога постраждалим, особливо тим сім'ям, де загинули люди", - зазначив Р.Безсмертний. Менш відновленими, за його словами, залишаються навчальні заклади, заклади охорони здоров'я, дитячі садки.

Найбільш проблематичною, як підкреслив Р.Безсмертний, є ситуація із забезпеченням відновлення автомобільних доріг, пішохідних та автомобільних мостів, газопроводів, дамб тощо. "Це та частина, яка насправді ледь-ледь наполовину, чи трошки більше половини, виконана до завдань", - повідомив Р.Безсмертний.

Він також наголосив, що "не завжди, і не всі учасники відбудови дуже ретельно ставилися до виконання своїх обов'язків". Так, за цей рік щодо осіб, пов'язаних із виконанням робіт із відбудови, порушено 172 кримінальні справи, 102 із них завершено і передано до суду. До відповідальності притягнуто 1041 особу, з них 807 - посадовці. Сума завданих збитків становила при цьому більше 28 мільйонів гривень.

Р.Безсмертний наголосив на гострій необхідності фінансування програм протипаводкових заходів та відновлення постраждалих від повені територій. Він підкреслив, що якби держава, і Кабінет міністрів зокрема, звертали увагу на планові роботи - насамперед, це фінансування двох державних програм: комплексного протипаводкового захисту в басейнах річок Дністер, Прут та Сірет та щодо захисту сільськогосподарських угідь від паводків, то "очевидно наслідки минулорічної повені були б мінімальні".

Заступник Глави Секретаріату констатував, що нині існує значний дефіцит коштів на фінансування відновлювальних робіт. За його словами, виділені в 2008 р. кошти на подолання наслідків повені в Західній Україні були недостатніми, тому що оцінка масштабів стихії проводилася за недосконалими методиками. "Завдана шкода була явно недооцінена. У результаті були визначені неправильні об'єми фінансування. Тих 4 млрд. грн., які були виділені, - їх бракувало", - сказав Р.Безсмертний.

Він зазначив, що за попередніми оцінками, які в 2008 році називалися Секретаріатом Президента, для подолання наслідків паводка необхідно було виділити 8 млрд. гривень. "Якщо буде менше 8 млрд., то можна сказати, що ми даремно робимо всю роботу", - підкреслив Р.Безсмертний. За його словами, необхідно внести зміни до державного бюджету для забезпечення належного фінансування протипаводкових програм з метою недопущення повторення надзвичайної ситуації, що сталася в липні 2008 року у шести областях України.

Р.Безсмертний також звернув увагу на проблему недосконалості системи оповіщення, нагадавши, що Президент неодноразово наголошував на необхідності її удосконалення. Однак, нової ефективної системи оповіщення дотепер так і не створено. "Зараз в Івано-Франківський області розпочато комплектування такого центру. Його завданням буде надання першої допомоги. А ось у частині оповіщення, - створити систему, яка б миттєво реагувала на кліматичні загрози і повідомляла населенню, - тут усе набагато гірше", - зауважив заступник Глави Секретаріату Президента.