Шестеро бійців зі Львова повернулися з відпочинку в Іспанії. Усі витрати взяла на себе українська діаспора.
Один з найяскравіших спогадів з їхнього відпочинку, розповідають вояки, коли на найвищій точці провінції Малага, що в Іспанії, підняли український прапор та виконали гімн. Вже 13 років тамтешня діаспора проводить таку церемонію на День незалежності України.
«У 2003 році нам передали прапор з України, який був посвячений в Запоріжжі, на Хортиці, і небайдужі українці підняли цей прапор на найвищій точці Коста-дель-Соль на честь України, на честь українців. А коли почався Майдан, війна, то, звичайно, для нас воно стало ще важливішим. Це не просто підняття прапора, в тому є ознака болю, і відчуття, що ми разом, один одного підтримуємо», – розповів заступник голови Асоціації ГО «Майдан Малага» Ярослав Васильців.
Діаспора з Малаги підтримує українських військових від початку бойових дій на сході. А цієї весни вирішили запросити демобілізованих бійців на відпочинок. Шестеро хлопців зі Львова побували в Іспанії.
«Після АТО я ніде не відпочивав. Зразу до Львова і працювати. Тому, звичайно, це стало великою розрядкою. Найбільше запам'яталася дуже позитивна атмосфера, наші українці, які дуже щиро нас привітали, зустріли і подякували», – зазначив демобілізований боєць 3-го батальйону територіальної оборони Володимир Мураль.
«Психологічна реабілітація дуже важлива і хотілося б, щоб побільше хлопців поїхало, тому що морально відпочити після фронту, після таких стресів – дуже класно», – додав керуючий справами ГО «Асоціація учасників АТО Львівщини» Тарас Маслянка.
Восени іспанська діаспора хоче запросити до себе вже наступних бійців. А, відправляючи хлопців додому, спакували ще й посилку на фронт. Тут і дороге медичне харчування, і ліки. Допомоги приблизно на 300 тис. грн.
«В основному це є протизапальні, антибіотики, антидепресанти, медичне харчування. Стараємося, звичайно, скомплектувати все, що необхідно», – зазначив Ярослав Васильців.
Гуманітарну допомогу вантажать на схід. Ще сьогодні вона вирушить у Курахово, що на Донеччині, а вже звідти – до шпиталів вздовж усього фронту.