Іспанський блокпост

Збірна України не змогла здобути пряму путівку на Євро-2016

08:21, 13 жовтня 2015

Продемонструвавши чи не найкращий матч за останні кілька років, українська збірна не змогла створити дива і обіграти збірну Іспанії. Підопічні Михайла Фоменка зробили 27 ударів у площину іспанських воріт, однак не змогли забити жодного разу. Натомість пропустили не обов’язковий гол і відбили пенальті.

Фінальний рахунок 0:1 на табло НСК «Олімпійський» морозив серця українських вболівальників сильніше, ніж вітряний вечір холодного жовтня. Попереду – матчі раунду плей-офф, які збірна України за шість відборів на чемпіонат Європи не зуміла пройти жодного разу (включно із домашнім Євро-2012, за яким українська збірна проходила у фінал, як господар турніру).

Однак на те й існують погані традиції, аби врешті-решт їх міняти. Попри невтішний результат – загальне третє місце в групі, яке не стало кращим серед європейських команд і відповідно не дарує Україні пряму путівку на Євро-2016, – українська команда зберігає шанси на вихід у фінальну частину чемпіонату Європи.

Консервативний Фоменко

Останнім часом 67-річного наставника українського збірної хіба лінивий не відправляв або у відставку, або на пенсію. Михайла Фоменка критикують за невиправдану обережність і консерватизм, а ще – за недоречні заміни на останніх хвилинах матчу.

Фото: УЄФА.

Лише Фоменко, обурюються футбольні фани у соцмережах, може випустити на 86 хв зустрічі з Іспанією одного із кращих українських форвардів, який зараз перебуває на піку форми. Лише Фоменко, продовжують гніватися вболівальники, може дати шанс невідомому 19-річному півзахиснику, замість досвідчених гравців, які залишаються на лаві запасних. І лише Фоменко, додають обурені шанувальники збірної України, ніколи не ризикує. Тому й такі результати, підсумовують вони.

Фото: УЄФА.

Усе ніби й так, але й не так. Зокрема, у матчі проти Іспанії українці не боялися грати відкрито. Жодних стратегічних несподіванок не відбулося, однак про обережну гру у поєдинку проти іспанців говорити не доводилося. Грізний дует Коноплянка-Ярмоленко атакували із флангів і як результат – щонайменше 10 ударів, які парирував неперевершений цього вечора іспанець Давід Де Хеа. Чому ж Михайло Фоменко не випустив Євгена Селезньова на заміну Артему Кравцю, який вже до середини другого тайму очевидно збавив темп? «А хіба не було моментів?, - прокоментував на післяматчевій прес-конференції Михайло Фоменко. – Тому для чого було міняти структуру гри?».

Непевний захист

Гол іспанців став неприємною несподіванкою для майже заповненого НСК «Олімпійський» - якийсь невідомий для українського вболівальника Маріо Гаспар зумів переграти досвідченого В’ячеслава Шевчука і пробити у ворота українців – на 21 хв зустрічі рахунок матчу стає 1:0 на користь іспанців.

Фото: УЄФА.

А от вже за кілька хвилин відбулося щось неймовірне – не менш досвідчений захисник Олександр Кучер приніс пенальті у свої ж ворота. Багатотисячний стадіон завмер в очікуванні, молячись про диво – аби Андрій П’ятов зумів вгадати траєкторію і відбити м’яч. Чи так подіяла колективна молитва українців, чи голкіпер «Шахтаря» просто зловив кураж, однак результат змусив битись у радісній ейфорії фанів з усіх куточків України – П’ятов відбив пенальті Фабрегаса і ще на півтора тайми подарував українським вболівальникам надію на камбек рідної збірної.

Цар, Каталонія, Моуріньо

Однак дива не сталося. Попри неймовірну кількість моментів, які українська збірна не змогла б організувати навіть за кілька матчів поспіль, рахунок на табло залишився неприємно мінімальним – 0:1. Збірна Іспанії вийшла на Євро-2016, отримавши резервним складом перемогу над збірною України.

Не допоміг українській збірній ані Євген Селезньов, віднедавна «коронований» у журналістських колах титулом «цар», ані відверта слабка мотивація іспанців, які навіть не захотіли привозити із собою вболівальників до України.

Жозе Моуріньо, Олександр Денисов, Мірча Луческу.

Із яскравих моментів того холодного жовтневого вечора – це, безумовно, візит на НСК «Олімпійський» наставник «Челсі» Жозе Моуріньо. Як стало відомо журналістам, «особливий» тренер приїхав до Києва особисто побачити гру українського вінгера «Динамо» Андрія Ярмоленка.

З інших цікавих подій – це банер українських вболівальників із написом «Crimea is Ukraine. Catalonia is Spain» («Крим – це Україна. Каталонія – це Іспанія»). Щоправда, наразі невідомо, вболівальники якого клубу вивісили цей банер і що хотіли донести до своїх іспанських колег, адже анексія Росією Криму і добровільне відділення Каталонії від Іспанії перебувають в абсолютно різних політичних площинах.

А так, усе як завжди: численні вболівальники із різних куточків України (напередодні курсували переповнені потяги з фанами із Одеси, Харкова і Львова), душевне виконання національного гімну, традиційні привіти президенту сусідньої держави. Дива не трапилося, зірки не зійшлися у потрібному для українців порядку, однак подарували місцевим фанам незабутній матч із безліччю моментів, які змушували стадіон підстрибувати, кричати, хапатись за серце і видихати з полегшенням.

До слова, серед можливих суперників збірної України у раунді плей-офф відбору на Євро-2016 станом на ранок 13 жовтня – Ірландія, Словенія, Швеція, Данія, Хорватія (Норвегія), Туреччина (Нідерланди), Боснія і Герцеговина (Ізраїль, Кіпр). Жеребкування раунду плей-офф відбудеться 18 жовтня.