У Комітеті з питань культури і духовності є на розгляді законопроект "Про збереження об'єктів культурної та природної спадщини, включених і запропонованих для включення до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО". Автори проекту, народні депутати Василь Горбаль та Андрій Шкіль зазначають, що на сьогодні існують порушеннями у справі збереження пам’ятки світового значення - історичного центру Львова. Про це ZAXID.NET повідомили в інформаційному управлінні ВРУ.
На думку авторів законопроекту, це проблема не місцевого, а міжнародного політичного характеру, оскільки йдеться про зобов’язання не Львова, а держави перед міжнародною спільнотою. А відтак, Україна не виконує зобов’язання, взяті відповідно до Конвенції ЮНЕСКО про охорону культурної та природної спадщини, а також порушується Закон "Про міжнародні договори України", зокрема в частині виконання міжнародних договорів Україною.
На думку народних депутатів, такі дії або подальша бездіяльність можуть спричинити виключення історичного центру міста Львів та Києво-Печерської Лаври зі Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що, насамперед, матиме негативні наслідки для іміджу України у світі як держави, що не здатна захистити та зберегти унікальну культурну спадщину.
Автори вважають, що прийняття законопроекту дозволить державі врегулювати питання збереження об’єктів культурної та природної спадщини, внесених та запропонованих для внесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Згідно з Конвенцією ЮНЕСКО 1972 року "Про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини", стороною якої є Україна з 1988 р., до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО включено такі українські об’єкти: "Софія Київська - Києво-Печерська Лавра" (внесено у 1988 р.), історичний центр Львова (внесено у 1998 р.) та геодезичний об’єкт "Дуга Струве" (липень 2005 р.).