Історики запустили сайт про український вимір Другої світової війни

16:02, 5 травня 2016

У Києві співробітники Українського інституту національної пам’яті презентували просвітницький сайт «Українська Друга світова».

«Починаючи з 2014 року проблема переосмислення пам’яті про Другу світову війну стала вже не тільки проблемою, актуальною для істориків, а стала вже проблемою важливою для цілого суспільства», – зазначив на презентації керівник УІНП В’ятрович, повідомило «Громадське радіо».

Він нагадав, що саме у 2014-му році був запропонований новий символ для вшанування пам’яті всіх жертв цієї світової війни. Це – червоний мак. Крім того, змінилося і сприйняття цієї дати.

«Ми намагаємось говорити, про цю війну в першу чергу, як про трагедію. Страшну трагедію, яку, на жаль українці, які були позбавлені державності змушені були воювати за чужі інтереси», – зазначив В’ятрович.

На сайті представлені як текстові, так і відеоматеріали. Інтернет-ресурс адаптований для різних гаджетів і може використовуватися навіть в якості електронного підручника.

Під час презентації В’ятрович зауважив, що цього року День пам’яті співпав з Днем матері, тож було вирішено започаткувати проект «Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової».

«Жінки залишалися досить тривалий час поза офіційними репрезентаціями. У радянський час вони були доповненням до чоловічої історії війни. Вперше акцентувала на цьому увагу Нобелівська лауреатка Світлана Алєксієвич», — зазначила історик Вікторія Яременко.

У першому проекті пропонується 12 історій жінок. Вони різні. Це жінки, які були в лавах Червоної армії, жінки, які воювали на боці Української повстанської армії (УПА), також є історії єврейських жінок, які врятувалися, щоб свідчити та історії українок, які рятували єврейських дітей.