Історії бійців, які представлятимуть Україну на Іграх Нескорених у Торонто

17:08, 23 січня 2017

Військові, що повернулися з війни, зазнавши тяжких поранень, готуються представляти Україну на Іграх Нескорених. Це світові змагання серед поранених військовослужбовців. У Львові оцінювали фізичні здібності 39 бійців, що подали заявки до участі в змаганнях.

Катерина Михайлова – колишній парамедик батальйону «Айдар». На війні дівчина була «на ти» з пістолетом. З лука їй важче влучити в ціль.

«Мій командир запропонував мені взяти участь. Мовляв, ти ж в нас добре стріляєш. Я дійсно хороші результати показувала: і на тренуваннях, і в бою. Хлопці також радили спробувати себе, а може пройде», – згадує дівчина.

Заклопотана спортом Катерина на мить забуває, що два роки тому вимушено покинула фронт через контузію та закриту черепно-мозкову травму. Ці ушкодження щодня нагадують про себе.

«Після контузії довгий процес реабілітації. Він може тривати роками. Це дуже тяжка травма. Легше перенести перелом ноги-руки, ніж контузію, мені здається. Тому що хлопці, які лікувались разом зі мною, вони давно одужали, а я досі лікуюсь», – пояснила Катерина.

Давно не піднімав штанги й Андрій Усич. Це його перші тренування після довготривалого лікування. У 2014-му він з побратимами поблизу Луганського аеропорту потрапив під обстріл градом. Дивом залишився живий і три роки періодично переносив численні операції.

«Хочу себе спробувати в спорті, щоб знайти себе, якоюсь мірою, в цьому житті. І своїм вчинком хочу показати людям, які самі не можуть реалізуватись, що не потрібно зациклюватись і входити в паніку і в такий стан, де ти після війни не можеш себе знайти в цьому суспільстві. Навіть з такими травмами, як в мене, можна досягати висот», – стверджує Андрій.

Під час тренувань Тарас досі відчуває біль у спині та нозі. Коліно скріплене титановими болтами, а в полоні вороги вибили міжхребцевий диск. Колишній доброволець хоче спробувати себе у всіх видах спорту. Та справжню реабілітацію після війни знайшов таки у службі – став інспектором патрульної поліції.

У кожного з них свої історії, зараз - їх об’єднав спорт. А наступними тижнями тестуватимуть якості бійці з цетральної та східної України в Києві та Одесі.