Історію Львова тепер можна вивчати під час гри

11:59, 4 червня 2014

У Львові, 3 червня, у Центрі міської історії презентували нову настільну навчально-розважальну гру «Leopolis 1527: відродження з попелу». Забава є одним з альтернативних способів вивчення історії Львова.

Як повідомили координатори проекту, у грі потрібно на основі правдивих фактів моделювати історію відбудови Львова після Великої пожежі, що сталася 3 червня 1527 року.

Гра «Leopolis 1527». Фото: Центр міської історії

За словами розробника Максима Коляди, у грі бере участь 6 гравців: п’ятеро представляють етнічні громади середньовічного Львова (українців, поляків, німців, вірмен та євреїв), а шоста людина – міський магістрат. Гравцям доводиться вирішувати демографічні, економічні та політичні завдання, щоб відновити впливове становище своєї громади, а також відбудувати місто. Магістрат, в свою чергу, покликаний створювати можливості розвитку для громадян та забезпечувати баланс сил в місті. Проте часто інтереси міста починають конфліктувати з інтересами певної громади чи влади, тоді гравцям доводиться шукати компроміс та вести діалог.

На думку Коляди, «Leopolis 1527: відродження з попелу» – це спроба створення альтернативних інструментів вивчення історії. Це моделювання досвіду, коли факти тісно переплітаються з особистими емоціями та внутрішніми мотивами. Це коли історія перестає бути текстом, а стає переживанням, коли дослідник перестає бути спостерігачем, а стає співучасником.