Проросійська однобокість Італії у енергетичній політиці тепер в минулому. Країна демонструє свою інтегрованість до енергетичної стратегії ЄС та налагоджує співпрацю із Азербайджаном. Про це пише журналіст Матео Кацулані на EastBook.eu
«Проєвропейськість, диверсифікація газових поставок, менше однобокості та особистих інтересів» - так охарактеризував журналіст Матео Кацулані новий напрям італійської енергетичної політики, пише Тиждень.
Про цю зміну вектора енергетичної політки також було заявлено під час візиту нового прем’єр-міністра Італії Енріко Летта до Азербайджану, де він обговорював із президентом цієї країни справи, пов’язані із реалізацією Трансадріатичного газопроводу (TAP).
«Візит Енріко Летта до Баку ознаменував радикальні зміни в італійській енергетичній політиці, яка зараз базується на необхідності диверсифікувати поставки газу, постачаючи його із більшої кількості країн, замість того, щоб покращувати енергетичні зв’язки лише із Росією, як це було під час уряду Сільвіо Берлусконі у 2001-2010 роках» - зазначає оглядач.
На думку Кацулані, Італія продемонструвала, що є цілком інтегрованою до спільної енергетичної стратегії ЄС, підтримавши проект Трансадріатичного газопроводу. Крім того, це допоможе знизити ціни на енергоносії для італійців.
«Візит Летти до Баку був також покликаний показати підвищений інтерес Італії до TAP» - стверджує журналіст, оскільки «за деякими чутками найвпливовіші акціонери планують розширити газопровід з Італії до Північної Європи, для того щоб постачати азербайджанський газ до Швейцарії, Бельгії, Німеччини, Франції, Нідерландів та Великобританії».
Нагадаємо, в травні 2013 року зі сторони Польщі в ГТС України надійшло 129 млн кубометрів газу, що на 21% (на 27 млн кубометрів) більше за показники квітня 2013 року. Окрім цього, нещодавно міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький повідомив, що Україна з 15 травня 2013 року почала імпорт природного газу з Словаччини в тестовому режимі.
Раніше Ставицький заявляв, що Україна планує в 2013 році імпортувати в усіх напрямках приблизно 30-32,5 млрд куб. м природного газу.
Окрім цього, Україна розпочала імпорт газу з Європи через Угорщину. У березні 2013 року прем’єр Микола Азаров також зазначив, що через високу ціну на газ, Україна значно скоротила його споживання, що у свою чергу не вигідно «Газпрому», оскільки він втрачає великого споживача. За недобір газу в 2012 році «Газпром» виставив НАК "Нафтогаз України" рахунок на 7 млрд дол штрафних санкцій.
Президент Віктор Янукович вважає ціну за російський газ завищеною і несправедливою та нагадав, що газова угода, підписана у 2009 році, щорічно приносить нашій державі близько 6 мільярдів збитків.