Італійські пристрасті Маркевича

У драматичному матчі в Мілані «Дніпро» поступився «Інтеру»

09:05, 28 листопада 2014

Підопічні Мирона Маркевича не зуміли втримати перевагу над «Інтером», поступившись італійцям з рахунком 2:1. На легендарному стадіоні «Сан Сіро» примхлива удача виявилася неприхильною до гравців «Дніпра» - спочатку Євген Коноплянка не зумів реалізувати пенальті, а вже наприкінці зустрічі Євген Селезньов забив, але з офсайду.

Перемога у цій зустрічі гарантувала б «Дніпру» чудові шанси на вихід з групи з другого місця, тим більше, що у паралельному матчі цієї ж групи «Сент-Етьєн» із «Карабахом» зіграли в нічию. Однак команда Мирона Маркевича полетіла в Італію зі суттєвими втратами - через проблеми зі здоров'ям допомогти рідному клубу не змогли одразу три провідні гравці «Дніпра» - Стрініч, Зозуля і Канкава.

Зі звуком стартового свистка дніпряни більше приглядалися до гостей, намагаючись активно діяти на флангах. Однак вже за перші 15 хвилин гри освоїлися і почати пресингувати міланців. Одна із таких атак завершилася чудовим голом капітана дніпрян Руслана Ротаня - Євген Коноплянка пробивав на швидкості з лівого флангу, однак голкіперу господарів вдалося відбити м'яч, який вчасно перехопив Ротань. В один дотик капітан «Дніпра» на 16-ій хвилині зустрічі відкрив рахунок - 0:1.

Такий поворот подій дещо охолодив гарячі італійські голови й ініціатива на полі повністю перейшла до ніг гравців «Дніпра». Більше того, на 27 хвилині зустрічі дніпряни заробляють пенальті. Ось, здавалося, чудовий шанс подвоїти перевагу над «Інтером» - до м'яча підійшов лідер команди Євген Коноплянка, чий неспішний і несильний удар легко відчитав голкіпер «Інтера».

Після «потраченого» дніпрянами пенальті активізувалися італійці, і вже за кілька хвилин зуміли зрівняти рахунок - на 31-ій хвилині забив Здравко Кузманович. До завершення першого тайму гра тривала на зустрічних атаках, однак до перерви збільшити перевагу суперникам не вдалося.

А вже на початку другого тайму гра набрала ще більш драматичного повороту - за грубий фол проти капітана «Дніпра» арбітр поєдинку видалив з поля лідера «нероадзурі» Андреа Раноккью. Попереду був увесь другий тайм, в якому італійцям довелося грати в меншості.

Однак вилучення з поля капітана не посіяло паніку в рядах міланців, яким невдовзі навіть вдалося забити. На 50-ій хвилині зустрічі один на один із голкіпером дніпрян опинився Пабло Освальдо і безпомилково відправив м'яча у ворота дніпрян.

Після цього господарі зосередилися на обороні власних позицій, лише час від часу створюючи моменти біля воріт Дениса Бойка. У завершальній квадрі поєдинку гості поля володіли беззаперечною ініціативою, однак італійці міцно закріпилися біля своїх воріт і не давали «Дніпру» ані найменшого шансу на підступ.

Мирон Маркевич вирішив використати заміни вже у завершальні 20 хвилин зустрічі: замість Артема Федецького вийшов Матеус, а замість Сергія Кравченка - Бруно Гама. Дніпряни відчайдушно рвались до воріт Саміра Хандановича, однак італійці вдало блокували комбінації гостей.

В останній заміні на поле вийшов Євген Селезньов, якому навіть вдалося забити на останніх хвилинах зустрічі. Однак лайнсмен зафіксував нехай і невеличкий, але оффсайд. Гості рахували секунди до закінчення матчу, намагаючись використати кожну з них. Однак поле «Сан Сіро» не пробачає помилок, яких сьогодні допустились дніпряни. Команда Мирона Маркевича показала яскраву і напружену гру, яка, на жаль, завершилась не на її користь.

Інтрига щодо участі «Дніпра» у весняній частині Ліги Європи залишається відкритою - усе вирішиться під час фінального туру групового етапу, у рамках якого дніпряни 11 грудня прийматимуть французький «Сент-Етьєн». Наразі «Дніпро» займає останнє місце в групі з 4 очками в активі. По 5 очків на рахунку в «Карабаха» і «Сент-Етьєна», а також 11 очок в «Інтера».

***

На післяматчевій прес-конференції головний наставник українського клубу розповів, що його команді не вистачило удачі, бо пропустили необов'язкові голи, а також не вистачило класу, бо гравці допускали помилки.

«Інтер» така команда, яка помилок не прощає, - прокоментував Маркевич. - Щодо пенальті Коноплянки і Калініча з «Сент-Етьєном» - на тренуваннях з десяти вони забивають десять. Якби ми забивали всі пенальті, то давно б вже виграли все, що потрібно. Зараз усе буде вирішуватися в останньому турі. Будемо сподіватися на себе і на те, що «Інтер» в «Карабасі» щонайменше не програє».

До слова, після гри головний тренер міланського клубу Роберто Манчіні спростував будь-які чутки навколо трансферу Євгена Коноплянки у розташування «Інтера». Наставник повідомив, що наразі український футболіст не підходить до проекту клубу, який запланував собі новий тренер.