Італійський суд повністю виправдав Віталія Марківа

Українського нацгвардійця судили за нібито причетність до вбивства італійського журналіста на Донбасі

21:28, 3 листопада 2020

Італійський апеляційний суд у вівторок, 3 листопада виправдав і звільнив з-під варти українського нацгвардійця Віталія Марківа, повідомила журналістка Наталія Кудрик, яка брала участь у засіданні.

Справу розглядав апеляційний суд у Мілані після того, як суд першої інстанції у місті Павія засудив українця до 24 років в'язниці за нібито причетність до смерті італійського журналіста біля Слов'янська під час боїв.

Як повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, тепер Марків повернеться до України.

На судове засідання Марківа не привезли через карантинні заходи, запроваджені у зв’язку з пандемією коронавірусу. На процесі він був присутній в режимі онлайн, із в’язниці.

Після засідання суду Віталій Марків заявив, що не очікував виправдального вироку, але перемога в суді довела, що «добро перемагає».

«Це надзвичайна подія. Ми довели, що правда є, справедливість існує. Моїм першим засудженням було доведено, що кремлівській пропаганді немає меж. Правда перемагає, добро перемагає… Я не вірив, чесно. Але диво трапляється», – сказав Марків.

За словами нацгвардійця, під час перебування у італійській в’язниці значну підтримку він отримував від листів волонтерів: «Кожен день я знав, що я не один».

«Ми захисники, ми не окупанти. Ця перемога – в пам'ять всім загиблим військовим», – сказав Марків.

Нагадаємо, заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення Національної гвардії імені Кульчицького Віталія Марківа затримали 30 червня 2017 року в Італії за підозрою у вбивстві фоторепортера Андреа Рокеллі поблизу Слов’янська в травні 2014 року. Військовий відкидав обвинувачення і заперечував свою причетність до смерті Рокеллі та його російського перекладача Андрія Миронова, який загинув тоді ж. Сторона обвинувачення – батьки загиблого, журналістські організації Італії – наполягали на версії умисного вбивства фотокореспондента під час війни на Донбасі.