Італійці готові будувати сміттєпереробний завод на Львівщині

14:35, 20 квітня 2012

Дві італійські фірми «Фімет Гранді Лаворі» та «Контакт» зацікавилися будівництвом сміттєпереробного заводу на Львівщині, який використовуватимуть замість Грибовицького сміттєзвалища.

Сьогодні, 20 квітня, фірми представили своє бачення впровадження цього проекту під час засідання депутатської комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради.

Профінансувати проект повинна американська фірма «Інтер консалтинг систем». Будівництво заводу беруть на себе італійці. Зараз вони розглядають представлені земельні ділянки.

«Ми задоволені тими земельними ділянками, які нам показали, але ми повинні мати документ, який підтверджує, що ця земля є придатною для побудови сміттєпереробного заводу. Щоб ми не почали будувати, а потім виявиться, що там є підґрунтові води», - розповіла директор «Інтер консалтинг систем» Людмила Дяк. Як зазначив адвокат, президент фірми «Контакт» Массімо Каррано, вони розглядають як можливість оренди цієї земельної ділянки, так і її купівлю.

Президент фірми «Фімет Гранді Лаворі» Мартіно Сесана розповів, що найбільше йому сподобалася ділянка біля с. Райлів Стрийського району. Італійці хочуть знайти таке місце, яке було б якомога віддалене від населених пунктів.

«У Львові зараз немає роздільного збору сміття. У такому випадку ми спочатку висушуємо, а тоді відділяємо метал і скло, які пізніше переробляємо. Сухе сміття використовуємо для виробництва твердого палива, а вологе сміття – для покриття земель», - розповів Мартіно Сесана. Він сказав, що було б дуже добре, якби у Львові в наступні роки з’явилося роздільне сортування сміття, оскільки це допомогло б видобути більше сировини.

Орієнтовно в цей проект американська сторона планує інвестувати 50-60 млн доларів. Однак сьогодні не представили технології будівництва заводу і того, як саме перероблятиметься сміття. Про це сторони поговорять вже у травні, коли остаточно визначаться із земельною ділянкою. Массімо Каррано заявив, що вони готові одночасно працювати і над рекультивацією Грибовицького сміттєзвалища.

Нагадаємо, Грибовицьким сміттєзвалищем цікавилося кілька іноземних компаній. Зокрема, шведи хотіли оцінити можливість вироблення електроенергії з біогазу.