У день виборів за допомогою DDos-атак може бути порушена система відеоспостереження за виборчими дільницями, що не дозволить контролювати прозорість виборчого процесу. Про це заявив у себе на сторінці у Фейсбуці Олексій Кочерев, IT-фахівець, №8 у виборчому списку партії «Україна - Вперед!», інформує прес-служба партії.
«З повідомлень ЗМІ ми дізналися, що атаки ведуться на всі опозиційні сайти, а не тільки на сайт партії «Україна - Вперед!». Не виключено, що це - не просто провокація, а генеральна репетиція: в день виборів у такий спосіб буде порушена система відеоспостереження за виборчими дільницями, що не дозволить контролювати прозорість виборчого процесу. Опозиційні сайти обрані як об'єкт атаки, тому що сьогодні всі штаби - мобілізовані та «боєздатні». Кращою «перевірки боєм» для хакерів, найнятих владою, складно придумати», - так прокоментував атаку Олексій Кочерев на своїй сторінці у Фейсбуці.
«Для атаки на наші сайти хакери використовували стандартні інтернет-запити з великою кількістю з'єднань. Запити йшли безперервним масованим щільним потоком. Першу хвилю нам вдалося відбити за півгодини. Але вже за кілька годин розпочалася друга хвиля - ще більш потужна. На даний момент атаки тривають, а їхня потужнвстьі безперервно зростає як реакція на роботу наших фахівців – після кожного відновлення працездатності сайту»- повідомив IT-фахівець.
DDos-атака на сайт партії «Україна - Вперед!» розпочалася вчора, 16 жовтня близько 12 години дня. В результаті атаки недоступними для користувачів виявилися кілька інтернет-ресурсів партії, у тому числі – офіційний сайт партії «Україна - Вперед!» та сайт, що фіксує порушення на виборах «Адмінресурс – СТОП!».
Нагадаємо, DDos атака - атака, яка виконується одночасно з великої кількості комп'ютерів (часто - за допомогою комп'ютерів, попередньо заражених вірусами). Атака ведеться на обчислювальну систему сервера з метою довести її до відмови, тобто створення таких умов, за яких звичайні користувачі системи не можуть отримати доступ до надаваних нею ресурсів (серверів), або цей доступ ускладнений. Іноді внаслідок такої атаки зловмисникам вдається отримати доступ до атакованої системи - якщо під час позаштатної ситуації ПЗ видає якусь критичну інформацію, наприклад, версію, частину програмного коду тощо.