Із головної будівлі ГПУ у Києві прибрали капличку УПЦ МП

Приміщення для молитов прокурорів з'явилось там за часів генерального прокурора Віктора Пшонки

13:39, 12 жовтня 2018

Капличку в Генеральній прокуратурі України, побудовану за часів керівництва Віктора Пшонки ( листопад 2010— лютий2014 рр.), розібрали на фрагменти та роздали у храми Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ (МП). Про це йдеться у сюжеті програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проект «Радіо Свобода» і телеканалу UA: Перший).

За словами речника Генпрокуратури Андрія Лисенка, капличку демонтували за рішенням теперішнього керівника відомства Юрія Луценка. Нині у приміщеннях колишньої молитовної кімнати працюють прокурори та інший персонал. Капличку, яка належить УПЦ (МП), з 2014 року і дотепер Генеральна прокуратура не мала і немає на балансі.

«Ухвалили рішення про те, щоб всі приміщення, які займає ГПУ, були у складі саме структурних підрозділів. І саме підрозділи мають займати ці приміщення. Тому і ухвалили рішення про видалення каплички, так званої, за межі ГПУ. На цьому місці, тобто тих приміщеннях, де вона раніше була, зараз працює Департамент міжнародно-правового співробітництва ГПУ», – розповів Лисенко.

Саму капличку розібрали на фрагменти та вивезли в різні храми – підтвердили журналістам київські священнослужителі.

«Прийшла нова влада, і подзвонили в Митрополію Київську, і сказали, що треба прибрати і щоб вона тут не була. І ми так і зробили. Митрополія дала завдання владиці, він пішов, там все розібрали, все роздали, іконостас віддали в монастир жіночий один, бідний, іконочки теж роздали по монастирях», – повідомив архідиякон Платон з Введенського монастиря.

Вперше капличку екс-генпрокурора Віктора Пшонки показали 2014 року – дозвіл на зйомку журналістам прямо на прес-конференції надав тодішній керівник Генеральної прокуратури Віталій Ярема.

За часів Пшонки приміщення на 9-му поверсі будівлі обладнали молитовну кімнату. Під час свого перебування там журналісти зустріли працівницю Генпрокуратури, яка підтвердила, що до цієї каплички тоді навідувалися прокурори.