"Влада може вирішити питання ЛАЗу, але для цього потрібно бажання. Пригадаймо "Криворіжсталь". Ми опинилися у безвихідній ситуації, коли до нас нікому немає діла, зарплату не виплачують з квітня, порушують Конституцію, а людям кажуть, що немає жодних підстав для реприватизації", - повідомив 26 січня під час прес-конференції головний конструктор проекту по міських автобусах ЛАЗу Володимир Будзан.
За його словами, працівників ЛАЗу з 12 грудня 2008 року по 26 січня було відправлено у неоплачуваний простій. "Сьогодні люди вийшли на роботу, але їх не пустили на підприємство, лише невелику частину допустили доробляти автобуси. Сказали, що маємо виходити 9 лютого, а ці дні відпрацьовуватимемо далі по суботах. Чи буде виробництво на заводі і надалі - невідомо, бо нам не представили бізнес-план на 2009 рік, як і не довели до нашого відома кількість запланованих до випуску цього року одиниць техніки. Люди з відчаю перекрили вул. Хуторівку планують подальші акції протесту", - додав В.Будзан.
Зарплату трудовому колективу, яку не виплачують з квітня 2008 року, згідно із трудовим арбітражем, мали виплачувати у чотири етапи - за квітень-травень - до 19 грудня, червень-серпень - до 31 грудня, решта - до 15 березня. "Трудовому колективу, а це 1400 людей, винні 6 млн 642 тис. грн. До 15 березня, поки їм дано строк для виконання зобов’язань, ми навіть не можемо організувати страйкового комітету, намагаємося діяти у правовому полі, але у людей здають нерви", - розповів конструктор.
Він зазначив, що люди подають до суду на керівництво підприємства за невиплату зарплати, але один суд - Сихівській - не може швидко розглянути стільки справ. "Суд розглянув 66 заяв, 20 скеровано у виконавчу службу, що дає змогу блокувати рахунки підприємства і хоч таким чином повертати гроші. У 2008 році на підприємстві випустили 101 автобус, але на зарплату кошти не пішли", - наголосив В.Будзан.
Водночас він зазначив, що завод може випускати три одиниці техніки на добу: "Іран хоче, аби ми виготовили для них 2700 автобусів, планує налагодити спільне виробництво, є зацікавлення у Німеччини, Фінляндії".
Підтримує трудовий колектив й ВО "Свобода". Голова ЛМО Іван Гринда під час прес-конференції зазначив, що "свободівці" підтримуватимуть усі акції протесту колективу підприємства і допомагають зі зверненнями в правоохоронні органи та прокуратуру.
Згідно із рейтингом журналу "Фокус", брати Чуркіни - на 111 місці серед найбагатших людей України зі статком у 185 млн доларів США.