Із Сихівського цвинтаря у Львові поцупили надгробну фігуру. Бетонну основу спиляли для того, щоб зняти невеликий шар міді. Фігура на гробі простояла 34 чотири роки.
Зникнення фігури Станіслава Шемчук помітила у неділю, коли навідалася до гробу матері. Могила одразу при дорозі центральної алеї.
«Побачили безлад, якісь тут цементні колоди лежали, фігура зникла. Ця фігура тут була з 81-го року. Ніхто її не чіпав це 34 роки. І на 34-й рік ми стикаємося з тим, що в нас обкрадають могили. Це взагалі жахливо є», – говорить жінка.
З’ясовувати, що сталося, жінка пішла до охоронця зміни. Той розповів, що фігуру знайшли гробарі та й залишили біля сміття. Бетонна «скорботна жінка» була обгорнута у лист міді. Не все встигли злодії вкрасти.
«Певно пси гавкали, сторож виїхав машиною, а вони в той момент не обскубали до кінця, тільки низ почали обдирати і, видно, втекли», – розповів інший охоронець на Сихівському цвинтарі Володимир Шевчик.
Площа Сихівського кладовища – двадцять гектарів. Це найменший з усіх, що є у місті. Камер спостережень тут немає. Позмінно працює лише чотири старших охоронці. Але двері, навіть попри заборонні знаки, відчинені для всіх.
Жінка має надію, що винних знайдуть, тож написала заяву до міліції.
«Прикрість, що в нас взагалі такий вандалізм можливий в нашому суспільстві, де так багато церков. Ми вірюча нація і окремі елементи дозволяють собі перейти межу», – додає потерпіла Станіслава Шемчук.
Понівечені могили трапляються тут часто, а надгробні плити шматками лежать біля алей. За останній місяць зафіксували шістнадцять крадіжок. Вихід, кажуть, є лише один.
«Злодії йдуть і вдень, і вночі. Коло кожної могили неможливо поставити людину, яка могла би то охороняти. Це просто треба почати боротьбу з тим, щоб не приймали ці кольорові метали. Бо якщо не будуть приймати скупки металу, то вони не будуть мати куди їх діти», – сказав директор ЛКП ВРК «Обрядових послуг» Василь Глова.
Оскільки надгробок матері пані Станіслави не був у реєстрі могильних споруд цвинтаря, відновити його жінці доведеться власним коштом.